Art'n More
Ne kadar zamanda gitar çalmayı öğrenirim?

Bu soruyu soran kişiye öncelikle kesinlikle hak veriyorum, “ne kadar zamanda gitar çalmayı öğrenirim?”. Aceleci insanlarız, fast food, fast live, fast fast fast derken, her şey bir an önce olsun bitsin sonuca ulaşşsın istiyoruz haklı olarak, ama atladığımız nokta emek faktörünü ve sabrı göz ardı ediyoruz. Çalışmadan hiç bir şey olmuyor.

Bir müzik aletinin öğrenim süresi aslında hiç bitmez, hayatta her şey için geçerlidir bu, öğrenmek hiç bitmez her zaman daha iyisi vardır bu yüzden öncelikle sizin gelmek istediğiniz seviyeyi belirlemeniz gerekmektedir. Bir müzik aletini tam anlamıyla çalmak, tam anlamıyla gitar çalmak sizin için ne ifade eder, 10 şarkıyı çalabilmek mi, 100 tane solo atabilmek mi yoksa duyduğunuz her şarkıyı çalabilmek mi? İstediğiniz hedefiniz nedir?

Gitar kursuna başlarken herkes aynı soruyu sorar bu soruyu sormadan önce hedefinizi belirlemelisiniz en azından kendiniz için uç nokta olan, bu şarkıyı çalsam benim için tamamdır diyebileceğiniz şarkılar belirlemelisiniz fakat iş bununla da bitmiyor.

Hedefinizi belirlediniz ve gitar kursuna başladınız şimdi sırada hedef için yeteri kadar çalışmakta, bizce gitar kursumuzun önerisi olarak günde en az 40 dakika gitar çalışmasına ayırmalısınız ki hızlıca ilerleyebilesiniz, eğer bunları yaparsanız ve orta düzeyde de bir müzik kulağına sahipseniz 4 ayda birden fazla şarkıyı çalmaya başlarsınız ve temel gitar eğitimini tamamlamış olursunuz.

Tüm yazının özeti olarak ne kadar zamanda gitar çalmayı öğrenirim derseniz cevabımız en az 4 ay olacaktır fakat bu süre kişiden kişiye değiştiği için artadabileceğini unutmamalısınız. Daha ayrıntılı bilgi almak için Bornovadaki gitar kursumuza gelebilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.