Art'n More
Gitar Çalanların Merak Ettiği Sorular

İzmir Gitar dersi almak isteyen öğrenciler doğal olarak pek çok konuyu merak ediyor sorularını bizlere iletiyorlar. İzmir’de gitar dersinin doğru adresi olan sitemizde merak ettiğiniz soruları tek tek yanıtlayacağız.

gitar çalanların soruları

Gitar Çalmak İçin Tırnak Uzatmalı mıyım?

Pek çok öğrenci gitar çalma hususunda tırnaklarının durumlarını merak etmektedir. Bu sorunun cevabı çeşitli durumlara göre değişebilir. Gitarlar tırnak ile çalınabildiği gibi pena ile de çalınabilmektedir. Bunda kullandığınız gitar ve müzik çeşidinin önemi büyüktür.
Klasik gitar, Flamenko gitarı gibi gitarlar kullanıyorsanız tırnak uzatmak size avantaj sağlayacaktır. Eğer fingerstyle tarzı çalımlar ortaya koyuyorsanız yine tırnak uzatmak işinize yarayacaktır. Ancak bu durumu zorunluluk olarak da görmemek gerekir. Tırnak uzatmakla ilgili bir takım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İş yerinizde bu durum uygun görülmeyebilir, temizlik problemi yaşayabilirsiniz. Tırnak uzatma konusunda da illa ki çok uzun tırnak boyu bırakmak zorunda değilsiniz. 2-3mm tırnak uzatmak yeterli olacaktır.


Grup Gitar Dersi mi Yoksa Birebir Gitar Dersi mi?

İzmir Enstrüman dersi veren bir kurum olarak tavsiyemiz asla grup gitar dersi almamanız yönündedir. Öğrenciler gerek maddi kaygılarla gerekse de arkadaşlarıyla birlikte ders alma maksadıyla grup gitar dersi almaktadırlar. Ancak bu durum çok faydalı olmamaktadır. Çünkü gitar dersi alırken her öğrencinin yaşadığı sorunlar farklıdır. Bu Yüzden eğitmenin özel olarak ilgilenmesi gerekmektedir.
Birebir gitar dersi maddi açıdan bir nebze sizi biraz daha zorlayacak olsa da amacınız eğer gitar çalmayı öğrenmekse tercih etmeniz gereken bir kurs çeşididir. Zira detayları daha net olarak görebilir, aklınıza takılan soruları eğitmeninize sorabilirsiniz.


Müzik Kulağım Var mı Yok mu?

Müzik enstrümanı çalma sürecinin en önemli parçalarından bir tanesi de müzik kulağıdır. Bu yüzden öğrenciler Müzik kulağım var mı yok mu nasıl anlarım sorusunu sık sık iletmektedirler. Müzik kulağının olup olmadığını bir takım testlerle öğrenmemiz mümkün. İzmir Gitar kursu olarak bizlere geldiğiniz taktirde sizin için bunun testini yapabilir, dilerseniz siz de gitarda duyduğunuz seslerin tekrarını yaparak test edebilirsiniz.


Gitar Çalınca Parmakta Nasır Oluşur mu?

Yeni bir ayakkabı aldığınızı düşünün, ilk başta ayağınız bu ayakkabıya alışıncaya kadar ufak ufak nasır tutacak daha sonra bu durum düzelecektir. Gitar çalarken de parmaklarınız gitar tellerine uyguladığınız basınçtan ötürü acımaya başlayacak ve bunun sonucu olarak da parmak kendisini korumak için nasıl tutmaya başlayacaktır. Gitar çalarken parmaklarınızda çok sert basmamaya dikkat ederek bu durumu kontrol edebilirsiniz. Zaman içerisinde parmaklarınız bu baskıya alışacak ve artık nasır tutmayacaktır. Ancak uzun süre ara verip tekrar çalmaya başladığınızda nasır oluşumları tekrar oluşabilir. Ancak bu nasırlar dışarıdan belli olmaz. Görüntü olarak rahatsızlık vermez.


Gitar Kursunda Hangi Ekipmanlara İhtiyacım Olur?

İzmir Gitar kursuna başlangıçta bir takım ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Ancak bu ekipmanları temin etmek için aceleci davranmamalı, işi akışına bırakmalısınız. Müzik kulağınız gelişinceye kadar gitarı daha iyi akort etmek için bir akort cihazı size oldukça faydalı olacaktır. Ancak buna alternatif olarak cep telefonu uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Çok daha hesaplı bir çözüm olacaktır.


Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.