Art'n More
Bateri Olmadan Evde Bateri Çalışmak

Baterim Olmadan Evde Nasıl Bateri Çalışırım?

Eğer siz de bateri öğrenmek ve bateri çalmak istiyor, fakat bateri fiyatları ya da ses yalıtımı gibi problemler nedeniyle evinize bateri alamıyor ve ne yapacağınızı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz! Bu yazımızda Bateri Kursu İzmir olarak sizler için evde bateri olmadan nasıl bateri çalışabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz.

Aslında eğer bir bateri kursuna gidiyorsanız bu kursların kendilerine ait bateri seti olur ve belli zamanlarda sizin bu baterilerde pratik yapmanıza imkan tanırlar. Bu tür kurslarda bateri çalmak için başlangıçta bir çift bateri bageti ve bateri çalışma pedi sizin için yeterli olacaktır.İlk olarak basit stick kontrol etütleri ile baget tutuşunuzu ve tuşenizi geliştirirsiniz. Fakat bir bateri kursuna gitmiyor ve evde bateri çalışmak istiyorsanız sizin için bazı seçenekler var.

Öncelikle evde bateri çalmak neden zor bir iş bundan bahsedelim. Yalıtımı olmayan bir evde tüm bateri çeşitleri sıkıntı teşkil ederken özellikle akustik bateri sizin için daha büyük bir sorun teşkil eder. Akustik bateri, doğası gereği çok ses çıkarabilen, sesi çok fazla kısılamayan, yüksek fiyatlı ve stüdyo vb. gibi yalıtımlı ortamlarda çalınabilen bir enstrüman olması sebebiyle evde bateri çalma imkanını pek sunmayan bir bateri çeşididir.

Eğer evinizde ya da çalışacağınız alanda ses yalıtımı yoksa komşularınızla birtakım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Yüksek ses probleminin biraz da olsa önüne geçebilmek için müzik dükkanlarında ya da internette kolaylıkla bulabileceğiniz davul susturucusu satın alabilirsiniz. Fakat bir akustik bateriye susturucu taktığınız anda artık akustik bateri tadı yerine daha çok elektronik bateri tadı almaya başlarsınız. Elektronik bateri ise amfi desteği ile ses seviyesini ayarlama opsiyonuna sahip bir bateridir. Sesin yüksekliliğini ayarlayarak şikayetlerin önüne geçebilir daha rahat bateri çalışmanıza olanak sağlabilirsiniz.

Evde bateri çalmak için en mantıklı ve kullanışlı seçenek bateri pedleridir. Bateri çalışma pedleri kolay ulaşılabilir olması sebebiyle başlangıç seviyesi için idealdir. Bateri kurslarında da çalışmalar ilk olarak bateri pedlerinde yapılır. Bateri çalışma pedi hem ucuz hem kolay taşınabilir olması sebebiyle başlangıç için en çok tercih edilen seçenektir. İyi bir baterist olma yolunda ilk adımları atarken el ayak koordinasyonun gelişmesi,tuşenin düzelmesi ve ritim, rudiment vb. pratikleri yapabilmek için müzik dükkanlarından kolaylıkla bulabileceğiniz bateri çalışma pedlerini edinebilirsiniz.

Eğer siz de iyi bir baterist olmak istiyor ve kendinize uygun fiyatlı kaliteli bir bateri kursu arıyorsanız İzmir Bateri Kursu olarak her zaman sizlere hizmet vermek için hazırız! Ücretsiz deneme derslerimize katılmak için bizimle iletişime geçin!

Telefon: 0507 095 82 27

Adres: Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir

 

 

 

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.