Art'n More
Bateri Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bateri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İzmir Bateri Kursu olarak bu yazımızda sizler için;

  • Bateri satın alırken nelere dikkat edilmeli?
  • Bateri seçmenin püf noktaları nelerdir?
  • En iyi bateri nasıl seçilir?

gibi bateri çalmaya yeni başlamış herkesin merak ettiği bu soruların cevaplarını vereceğiz. Bateri satın alırken bu hususlara dikkat ederseniz büyük ihtimalle aldığınız bateriden memnun kalır, uzun yıllar kullanırsınız. En iyi şekilde bateri öğrenmek ve iyi bir baterist olmak için öncelikle kendinize en uygun kaliteli bir bateri seçmelisiniz.

Bateri satın almadan önce, öncelikle pratik koşullarınızı gözden geçirip dijital bateri mi yoksa akustik bateri mi alacağınıza karar vermeniz gerekir.

Seçim yaparken üreci firmalar ve bu firmaların ürettiği farklı bateri çeşitleri hakkında genel bir bilgi toplamanız gerekir. Çünkü her markanın, kendi markasına özel bir ağaç prosedürü bulunmaktadır. Bu yüzden bu noktada bateri özelliklerini ve yöntemlerini gözden geçirmenizde fayda olacaktır.

En iyi bateriyi seçmek için dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de satın alacağınız baterinin yapıldığı ağaç çeşididir. Çünkü her ağacın kendine has eşsiz bir tonu vardır ve satın aldığınız baterinin ağaç çeşidi sizin bateri çalmanızı etkileyecektir.

Çalmak istediğiniz müzik tarzına uygun uygun bir ağaç tipi ve davul boyutu seçmek bateri çalışınıza yardımcı olur. Ses yönünden kaliteli olması nedeniyle bir çok baterist tarafından tercih edilen akçaağaç ve huş ağaçlarından yapılmış baterileri seçmek başlangıç için iyi bir seçim olacaktır.

Bateri akustik bir enstrüman olduğu için bateri satın almadan önce denemek ve bateriyi çalmayı düşündüğünüz mekanın yankı yapma özelliklerini de hesaba katmak dikkat edilmesi gerekilen bir diğer önemli noktadır.

Bateri üzerindeki teçhizat da bateri seçiminde önemli bir yer teşkil etmektedir.

Bateri çalmaya yeni başlayanlar için seçilmesi gerekilen diğer önemli şeyler de kaliteli bir trampet ve zil takımıdır.

İnternetten izleyip sesini olağanüstü bulup çok beğendiğiniz baterilerin seslerinin stüdyo ortamında kayıt edildiğini ve bu ortamlarda çok fazla teknik ve donanımsal farklılıklar olduğu gerçeğini aklınızdan çıkarmayın. Bu videolara bakıp satın aldığınız bateriden aynı şekilde ses alamadığınızda hayal kırıklığına uğramamak için bateri satın almadan önce bateriyi mutlaka deneyin ve satış yetkililerinden bilgi alın.

Bateri fiyatları her üründe olduğu gibi farklılıklar gösterir. Fakat bateri alırken fiyattan ziyade nasıl bir bateriye ihtiyacınız olduğu konusuna odaklanmanızda fayda var. Çünkü bazen pahalı ürün kaliteli üründür algısı sizi yanıltabilir zira fiyatı uygun olup tam istediğiniz gibi olan ve verim alabileceğiniz bir bateriyle karşılaşabileceğiniz gibi yüksek fiyatlı kalitesiz bir bateriyle de karşılaşabilirsiniz.

Son olarak bateri satın alırken size yardımcı olacak en iyi şeyin bir profesyonelden yardım almak olacağını söylemek isteriz. Eğer bir bateri dersi alıyorsanız mutlaka hocanıza danışmalısınız zira sizin bateri eğiliminize göre size en iyi tavsiyeyi verecek kişi hocanızdır.

Bu yazımızda Bateri Kursu İzmir olarak sizlere bateri satın alırken dikkat etmeniz gereken konular hakkında bilgilendirme yaptık. Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa ya da profesyonel bir bateri kursu arıyorsanız ücretsiz deneme derslerimize katılmak için bizimle iletişime geçin!

Telefon: 0507 095 82 27

Adres: Ergene Mahallesi 550 Sokak No:70/A Bornova / İzmir

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.