Art'n More
Art’n More’a 1 Kez Geldiniz mi?

Dünya’nın en güzel yeri her ne kadar başka yerleri ilginç ve güzel bulsak da evimiz, Art’n More’da ikinci evimiz!

Art’n More’da gerçekten sanat var, keyifli bir ortam var, eğlence var, yeni bir hobi var, arayış içinde olana, canı sıkılana, keyfi olmayana çözüm var.

Art’n More Bornova Hükümet Konağının çaprazında Tansaş’ın tam karşısında, durakların önünde, metronun az ilerisinde, Büyük Park’ın dibinde, Küçük Park’ın bir kaç adım ilerisinde, Bornova’nın tam merkezinde ulaşımı acayip kolay eğlenceli bir sanat merkezi.

İlk bakışta dışarıdan nasıl görünüyor sizin için bilmiyoruz ama bir gelenin bir daha gelmek isteği, sanat ailesinin bir parçası olduğu, müzik dolu, resim dolu, fotoğraf dolu, yazarlık, tiyatro, drama, dans ve çok daha fazlasıyla dolu dolu bir sanat merkezi.

4 katlı eski, vintage bir binanın 3. ve 4. katı Art’n More, terası da var, manzarası da, terasında partileri de var konserleri de, film geceleri de.

Öğretmenleri anlayışlı, eğlenceli, genç, dinamik, yaşı ileri olanların bile gençleştiği bir yer Art’n More, gelince görürsünüz siz de!

Nasıl bir yer bu Art’n More ben de merak ettim diyorsanız işte burada ufak bir video, Art’n More’dan kısa görüntüler var:
Art’n More Tanıtım Videosu

 Art’n More’ a her yerden ulaşım kolay, Bornova, Manisa, Karşıyaka, Bayraklı, Konak…

Bayraklı demişken biraz da faydalı bilgi verip bitirelim yazımızı Bayraklı dibimizde, İzmir’in en köklü yerleşim yerlerinden, peki tarihi?

Tüm tarih sayfalarında belirtildiği üzere İzmir tarihteki ismi ile SMYNRA nın ilk yerleşkesi olarak belirtilen yer olma unvanına sahiptir. Kazı sonuçları İsa’ dan önce üç bin yıllarını göstermektedir.İlk yerleşen insanlar için tarih sayfalarıkesin bir tanı koyamamıştır. Tarih kitaplarında yazılanlara göre üç isim üzerinde tartışmalar devam etmektedir. Bu isimler Frigyalılar, Amazonlar, Lelegler dir. Konu ile ilgili olarak tarihi kazılar günümüzde dahi devam etmektedir. Günümüz ismi ile Bayraklı’dır. İzmir körfezini kucaklayabileceğiniz manzaraya sahip birkaç bölgeden birisidir. Kimi rivayete göre Bayraklı ismi eski zamanlarda kervan soygunculuğu yapan ve işaret vermek için Bayrak kullanan bir hırsız sayesinde bu isim ile anıldığı söylenmektedir.Kimileri de geçmiş dönemlerde deniz korsanlarının kendilerine tayfa almak için bu yerleşkeye gelip ellerinde ki bayrakla gönüllü insan bulmaya çalışmasından kaynaklandığı yönündedir.

Günümüzde Bayraklısı tarihi eserleri ile iç içe yaşayan bir kalabalıkla mücadele etmektedir. Yerel belediye hem tarihi dokuyu Hemde güncel yaşamı korumak için inanılmaz gayret sarf etmektedir.

Bornova ve Karşıyaka ilçeleri ile nerede ise tamamen birleşmek üzeredir.Hatta geçmiş senelerde yapılan İzmir çevre yolunu bile geçmiş durumdadır.Bayraklı 2014 nüfus sayımında tüm İzmir genelinde yoğunluk olarak beşinci sıraya yerleşmiş bir ilçedir. Altınyol olarak anılan sahil şeridi boyunca ilerleyen E5 yolu trafik sorunlarının en büyüğünü yaşatıyor olmuştur. Bu sıkıntı İzmir çevre yolu yapıldığında ve öncesinde Bayraklı vapur iskelesinin Metronun hizmete girmesi aşılmıştır. Sahil boyunca yapılan çevre düzenlemesi ile Bayraklı sahil güvenlik ten başlayıp Ankara yolu bitimine yani İzmir adliyesinin olduğu bölüme kadar yürüme yolları, yemyeşil parklar piknik alanları, açık bir havuz yapılmış Bayraklı’ nın görünümünü çok fazla değiştirmiştir.

Bayraklı da böyle bir yerdir işte, dibimizdir, yakınımızdır, oradan da ulaşım kolaydır, daha önce başka bir yazımızda da Bornova tarihinden bahsetmiştik, o yazıya da buradan ulaşabilirsiniz, sayfanın sonlarında yer alıyor; Bornova

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.