Art'n More
Toplantı

Öğrencilerin, öğretmenlerimize iletemediği sorunları tek tek toparladık ve bu sorunlar en çok öğrenci kaybetmemize sebep olan şeylerdi, öğrenciler sorunları öğretmenleriyle paylaşmaya çekindikleri için sürekli kurs değiştirdiler, bu sebeple aşağıdaki kurallara uymayan öğretmenlerimizle, tek tek uyarmaksızın çalışmayı sonlandırma kararı aldık ve bunu da dönem başında yapmamız gerektiğine karar verdik.

Uyulmasını beklediğimiz kuralları tek tek sıraladık, toplantımıza katılan öğretmenlerimizin hepsi kurallar konusunda hem fikir oldu. Kurallar 21 Eylül tarihinden itibaren geçerlidir, kurallara uyamayacak olan öğretmenlerin bize bildirmesini rica ediyoruz.

Ayrıca sadece öğretmenler tarafından değil öğrenciler tarafından da bazı düzenlemeler yaptık, öğrenci derse gelemeyeceğini 2 gün önceden belirtmezse dersi yanacak ve her ay sadece 1 telafi hakkı olacak, aynı gün haber verdiğinde dersi yine aynı şekilde yanacak, öğrenci derse geç geldiğinde dersi uzatılmayacak ve ders normal zamanında tamamlanacak, öğretmen öğrencinin sorumsuzlukları sebebiyle mağdur olmayacak.

Tekrar hatırlatma amaçlı toplantıda alınan kararlarımız.

Derse zamanında gelme

Öğretmenler dersinden en az 10 dakika önce sanat merkezinde olmalıdırlar ve tam saatte derse girmelidirler, ders süresi 55 dakikadır, ders erken bitebilir fakat geçmiş tekrarı gibi konularla ders 55 dakika sürdürülmek zorundadır.

Dersten çıkmama

Öğretmen dersten keyfi şekilde, çay, kahve, sigara içmek amaçlı çıkmamalıdır, öğrenci yoruldu gibi şeyler bahane edilemez, eğer öğrenci yorulduysa ders sırasında sınıftan çıkmadan 10 dakika ara verilebilir. Öğrencilerden gelen şikayetler bazı öğretmenlerin dersleri gerektiğinden kısa yaptığı doğrultusundadır, aynı zamanda sırf bu yüzden farklı sanat merkezlerine geçen öğrenciler de vardır, öğretmene bunu belirtemediği için dersi bırakmaktadırlar.

Ders sırasında telefon, tablet gibi şeylerle oynamama

Ders sırasında öğretmen kesinlikle telefon, tablet gibi şeylerle oyalanmamalı, öğrencisiyle ilgilenmelidir. Siz de dışarıdan bir hizmet alıyor olsaydınız siz de kesinlikle ilginin üzerinizde olmasını beklerdiniz, bu sebeple aynı özeni öğrenciye göstermeliyiz.

Ders bitiminde ders araç gereçlerini yerine kaldırma

Müzik aletleri etrafta durmamalı ders öncesinde nereden alındıysa yerlerine konmalıdır, sizden sonra sınıf kullanılacağı zaman diğer öğretmen sınıfı düzgün bulmalıdır, etrafı toparlamanız değil sadece sınıfı bulduğunuz gibi bırakmanız istenmektedir.

Takip formu doldurma

Bazı öğrencilerin şikayeti öğretmenin dersini takip etmediği doğrultusundadır bu sebeple herkesin doldurması gereken “yaa benim öğrencim uğraşmak istemiyor zaten amatörce hobi amaçlı ders alıyor” demeden herkesin düzenli doldurması gereken bir form hazırladık, tüm öğretmenlerimiz bu formu öğrencisine vermeli ve öğrencisinden derse gelirken bu formu yanında getirmesini istemeli, her ders öğretmen işlenen konuyu forma yazmalı.

Telefon numarası vermeme

Öğretmen öğrencisine kesinlike telefon numarasını vermemelidir, öğrenciler gerekli her şey için sanat merkezine ulaşmalıdır, telefon numarasını öğrenciye vermek için hiç bir şey bahane edilemez, öğrenci telefon numarası istediğinde lütfen gerekli şeyler için sanat merkezine ulaşmasını söyleyin.

Öğretmen sadece uygun olduğu günlere ders yazmalı

Öğretmenlerimiz sadece uygun olduğu günlere ders yazmalı eğer haftada sadece 1 gün ders verebilecekse bunu belirtmeli diğer günlerine ders yazmamamız gerektiğini söylemeli, öğretmen sağlık sorunları gibi önemli sorunları çıkmadığı sürece dersini iptal etmemelidir. Müzik organizasyonu, kişisel etkinlikler gibi gelemeyeceğiniz günler için lütfen ders yazdırmayınız. Ayrıca eğer programınız belli bir saatte başlıyorsa lütfen sadece o saate kadar ders yazdırın.

Müzik aleti satışı

Müzik aleti satışlarından elde edilen karın 3’te 1’i öğretmenlere verilecektir, öğretmenlerimizden istediğimiz öğrencisi müzik aleti satın almak istediğinde onermusic.com a girerek orada bulunan müzik aletlerinden uygun olanı öğrencilerine önermesidir.

—————————————————–

Öğrenciler karşısında öğretmenlerimizi savunabilmemiz için öncelikle öğretmenlerimiz işlerini eksiksiz olarak yapmalıdırlar, sanat merkezinde eğlenceli, arkadaşça bir ortam vardır, bu kurallar sadece olması gerekenlerdir, kimseye yük olacak bir yaptırım kural olarak belirtilmemiştir, lütfen kurallara eksiksiz uyalım, şuanki tüm öğretmenlerimizle birlikte çalışmaktan mutluyuz fakat kurallara uymayan öğretmenlerle 21 Eylül tarihinden itibaren yollarımızı ayıracağız.

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.