Art'n More
Keman Hakkında Aklınıza Gelebilecek Tüm Soruların Cevabı Burda

Keman Kursu İzmir

Keman kursu için en uygun adres Art’n More. Keman hakkında ayrıntılı bilgi ve sorularınızın yanıtlanması için sizde ücretsiz deneme derslerimizden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz deneme dersi için iletişim bilgilerimiz:
0507 095 82 27
www.artnmoreizmir.com

info@artnmoreizmir.com

 

Keman derslerinin işleyişleri nasıl oluyor?

Keman kurslarımız ayda 4, haftada 1 saat olarak gerçekleşmekte.

Derslerde nota eğitimi veriyor musunuz?

Keman derslerimizde, temel nota eğitimi verilmektedir. Bu eğitim öğrencilerin deşifrelerini geliştirmekte, parçaları ve etütleri daha kolay çalmalarını sağlamaktadır

Kaç saat keman dersi almalıyım?

Kursumuz tarafından önerilen haftada 1 saattir. Haftada 1 saat keman eğitimi öğrenci için yeterli olmakla beraber ders dışında bol bol pratik yapması gelişimine yardımcı olacaktır.

Keman çalmayı ne sürede öğrenebilirim?

Keman çalmayı öğrenmek için sürekli çalışmak gerekir. Keman çalmayı öğrenmek öğrencinin çalışma disipliniyle ilgilidir. Derslere eksiksiz katılarak, öğretmenin verdiği etütleri düzenli çalışarak ortalama 3 ayda düzeyinize uygun parçaları çalabilirsiniz.

Kursunuzda nasıl bir eğitim programı izleniyor?

Keman dersinde ilk olarak keman tutuşu ve yay tutuşu gibi konular işlenmekte, yayla ilgili çalışmalar yapılmaktadır. Daha sonra parmak basma çalışmaları yapılıp, bununla beraber ufak parçalar ve etütler çalışılır, temel nota eğitimi verilir.

Keman derslerinde hangi konulara değinmektesiniz?

.Keman tutuşu

Yay tutuşu

Parmak basma

Temel nota eğitimi

Arşe çalışmaları

Uygun seviye parça ve etütler

İleri seviye parça ve etütler

Öğrencilerinizin yaş ortalaması nasıl?

Kursumuzda 7-63 yaş aralığında farklı meslek dallarından bir çok öğrenci bulunmaktadır.

Keman çalmaya kaç yaşında başlanılmalı?

Uzmanlar tarafından önerilen yaş aralığı 9-11 yaşlarıdır. Ünlü keman virtüözlerini ele alırsak bu yaş 5 e kadar düşmektedir. Keman eğitmenlerimiz çocuğunuzun durumu hakkında bilgilendirmek yapacak ve buna göre bir çalışma çizelgesi oluşturacaktır.

 Keman çalışmaya ne kadar zaman ayırmalıyım?

İster profesyonel, ister hobi olarak ilgilenin yine de keman çalmaya günde en az 1 saat zaman ayırmanız uygun olacaktır. Bu 1 saatlik süre size öğrendiklerinizi yenilemenize ve kendinizi geliştirmenizde yardımcı olacaktır.

Keman dersi almak için müzik kulağım olması gereklimi?

Müzik kulağının olması her açıdan öğrenci için avantajlı olsa da, müzik kulağının olmaması büyük bir dezavantaj değildir. Eksiklikler düzenli ve disiplinli çalışmayla ortadan kalkacaktır.

Keman  Hakkında Genel Bilgi

Keman, yaylı çalgılar arasındaki şık ve büyüleyici bir sese sahip müzik aletidir. Perdesiz bir yapısı olması nedeniyle düzenli çalışma gerektiren, sevilerek çalışılması ve çalınması gereken bir müzik aletidir.

Keman Dersleri Hakkında Genel Bilgi

Keman derslerimizde ders programı, öğrencinin isteği , beklentisi ve sevdiği tarz üzerinden planlanır. Her öğrencinin gelişimi aynı olmadığı için her öğrenciye aynı ders programı uygulanmamaktadır. Bu nedenle keman eğitimimizde bizi ileriye taşıyan en büyük husus öğrenciye özel ders programıdır. Keman eğitimi, kemanın ve yayın doğru tutuşuyla başlamaktadır. Daha sonra yay çekme çalışmaları uygulanır. Kemanla ilgili detaylı bilgiler ve temel nota eğitimi verilir. Nota yerleri öğrenildikten sonra gam çalışmalarına başlanır. Bu aşamalardan sonra istediğiniz ve sevdiğiniz parçaları çalmak için çalışmalara başlayabilirsiniz.

Keman Çalmak İçin Yetenek Gerekli Mi?

İşitme becerisine sahip istekli olan her kes keman çalabilir. Keman perdesiz bir müzik aleti olduğu için öğrenmesi pek de kolay değildir. Kursumuzun amacı en kısa sürede öğrencileri sıkmadan keman çalmayı öğretmektir. Derslerine düzenli bir şekilde devam eden ve disiplinli bir şekilde çalışan öğrenciler için keman çalmak zor değil eğlenceli bir iştir. Keman çalmak için yetenek gerekir ama yetenekten daha önemlisi istekli, düzenli ve disiplinli bir çalışma gerekmektedir.

Keman Çalmak İçin Bir Yaş Sınırlaması Var mı?

Keman çalmak için bir yaş sınırlaması yoktur. Kursumuzda verilen ücretsiz deneme dersi, öğrencinin kemana karşı ilgisi ve yeterliliğini tespit etmek için yapılır. Ufak yaşlarda keman eğitimi alınıp çalınabileceği gibi ileri yaşlarda da keman eğitimi alınıp hobi amaçlı iyi bir düzeyde keman çalmak mümkündür

Keman Kursu Günleri ve Saatleri Nasıl Ayarlanıyor?

Keman derslerinin günleri haftanın 7 günü 10.00-22.00 saatleri arasında hizmet veren kursumuzda, öğrencilerin isteği doğrultusunda sağlanmaktadır. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin uygun gün ve saatlerine göre belirlenmektedir.

Keman Dersine Katılamazsam Dersim Yanar mı?

Derslere gelemeyeceğiniz durumlar olursa, derse gelemeyeceğinizi önceden haber verirseniz dersiniz yanmaz, uygun gün ve saatte telafi dersi yapılır. Derse gelemeyeceğinizi önceden haber vermezseniz dersiniz yanar. Derslere gelemeyeceğiniz zaman sorun çıkmaması için önceden haber vermenizi rica ederiz.

İlk Kez Keman Çalan Biri Öğrenirken Zorlanır mı?

Her yolculuk küçük bir adımla başlar. Keman çalmayı öğrenmekte bir yolculuktur. İlk kez keman çalmaya başlayacağınız zor öğreneceğiniz anlamına gelmez. Öğretmenlerimiz  keman eğitimi sırasında öğrenciye özel bir ders programı hazırlayacağı için bu süreç çok daha kolay geçecektir. İstekliyseniz, düzenli ve disiplinli çalışırsanız, dersleri aksatmazsanız keman çalmak zor bir iş olmaktan çıkıp daha kolay ve eğlenceli olacaktır.

Ne Kadar Sürede Kemanla Parça Çalabilirim?

En kısa sürede keman çalmak istiyorsanız günde ortalama 60 dakika keman çalışmanız yeterli olacaktır. Yoğunluk ve aksaklıkların olduğu günlerde çalışmalarınız aksayabilir. Bu gibi günlerde hiç çalışmamaktansa 10 dakikanızı kemana ayırırsanız bile faydasını göreceksiniz.

Ellerimin Küçük Olması Keman Çalmam İçin Sorun mu?

Ellerinizin küçük olması keman çalmanıza hiçbir şekilde engel olmayacaktır. Bir çok boyutta keman olduğu için ellerinizin küçük olması sorun yaratmayacaktır. Eğer hala aklınızda soru işareti kaldıysa kursumuzda ücretsiz deneme dersine gelerek sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Keman Fiyatları Nedir? Hangi Marka Keman Satın Almalıyım?

Keman, birçok marka ve modeli bulunan çok büyük fiyat aralıklarına sahip bir müzik aletidir. Kemanın kalitesi ve fiyatı yapımında kullanılan ağacın kalitesine göre farklılık göstermektedir. Keman satın alırken belli bir marka veya model önermesek de iyi ve bilindik bir markalara yönelmenizi tavsiye ederiz. Çin’de yapılmış kötü marka keman alırsanız keman çalma süreci çok daha zor geçecek ve sizi de sıkacaktır. Keman almaya karar vermişseniz kesinlikle konuya hakim birinin öneri ve bilgilerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Keman alma konusunda kesin olarak kararlıysanız kursumuzda ki keman eğitmenlerimiz size bu konuda en doğru şekilde yardımcı olacaktır. Keman konusunda kursumuzdan destek alabilir, sorularınıza cevap bulabilir, bizden de keman alabilirsiniz.

Yeni Bir Keman Almak Yerine 2. El Bir Keman Alsam Olur mu?

Daha uygun bir fiyat için elbette 2. el bir keman alabilirsiniz. Fakat 2. el müzik aleti alırken çok dikkatli olmalı ve konuya hakim birinden destek almalısınız. Olası bir durumda kemanda sorun çıkarsa eğer, sorunu çözecek sizinle ilgilenecek birini bulamayabilirsiniz.

Ücretsiz Keman Deneme Derslerine Nasıl Katılabilirim?

Deneme derslerimizde eğitmenlerimiz kemanla ve keman eğitimiyle ilgili temel bilgileri vermekte, keman alımı konusunda en doğru şekilde yardımcı olmakta, kursumuzu gezdirmek ve tanıtmaktadır.

Kursa Başlamak İçin Keman Satın Almam Gereklimi?

Hayır, keman satın almadan da kursa başlayabilirsiniz. Deneme derslerinde kemanla ilgili aklınızda ki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Keman çalmayı başarabilir miyim? Keman çalmayı başaramazsam boşuna mı keman almış olacağım gibi endişeleriniz varsa, ders dışında da kursumuzda ki kemanlardan ücretsiz yararlanabilir, istediğiniz kadar pratik yapabilirsiniz.

Keman Kurslarının Fiyatı Nedir?

Kuman kurslarımızın fiyatları dönemlik olarak belirlenmektedir. Keman kursumuzun fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hayatın monotonluğundan kurtulmak, hayatınıza farklılık katmak ve hobi edinmek için sizde kursumuza başvurabilirsiniz.

Keman çalabilir miyim? Keman çalması zor mu? Keman çalmayı beceremezsem. Duyduğuma göre keman çalmak zormuş gibi aklınızda soru işaretleri varsa endişe etmeyin, herkes keman çalabilir. Tek yapmanız gereken boş vakitlerinizde disiplinli bir şekilde çalışmanızdır.

Sevdiğiniz parçaları dinlemek yerine, severek dinlediğiniz parçaları çalıp çevrenizdekilere dinletmek istemez misiniz? Kursumuza gelip sorularınıza yanıt bulun, istek ve beklentilerinizi dile getirin bizlerde istek ve beklentileriniz doğrultusunda keman derslerimize başlayalım. Eğitmenlerimiz ve kişiye özel eğitim programımızla keman çalmak çok daha kolay bir iş haline gelecektir.

Keman çalmak için bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Yaşım geçti mi? gibi düşünceleriniz varsa, ileri yaştan sonra keman eğitimi alıp kendini geliştiren, başaralı birçok öğrencimiz oldu. Tek yapmanız gereken bir adım atmak ve düzenli olarak çalışmak.

Keman eğitimi veren öğretmenlerimiz konservatuar mezunu, keman konusunda uzman, iletişimi güçlü, profesyonel kişilerdir. Çocuklara keman eğitimi veren öğretmenlerimiz çocuk eğitimi konusunda uzmanlaşmış, çocuklarla iletişimi güçlü kişilerdir. Her yaş grubuna ve her seviyeye yönelik keman eğitimi verilemektedir.

Müzik, anne karnında hayatımıza girmeye başlar. Müziksiz kalmak insanda eksik duygulara neden olur, ruhunu kötü etkiler. Kimileri sadece müzik dinlemekle yetinirken kimileri müzik yapmak ister. Müzik konusunda yetenekli kişiler müzik aletlerine karşı ilgilidir. Batı müziğini seviyorsanız kemana karşı bir ilginiz olabilir. İlgi, istek ve yeteneklerinizle bir keman kursuna başlayabilirsiniz. Bizler kurs olarak ilgili, istekli, yetenekli kişilere en iyi şekilde yardımcı oluyoruz. Keman konusunda her türlü sorularınıza cevap bulabileceğiniz, kendinizi geliştirebileceğiniz bir ortamda eğitim görmenizi sağlıyoruz.

 

Keman, 75 cm uzunluğunda, yayla çalınan dört telli bir enstrümandır. İlk olarak 14. Yüzyılda İtalya’da ortaya çıkmıştır. Sonradan geliştirilerek günümüzde ki haline gelmiştir. Keman çalmaya küçük yaşta başlanması öğrenme ve çalmada kolaylık sağlar. Keman eğitimimizin içeriği şu şekildedir: Keman tutuş ve yay tutuş çalışmaları yapılır. Sağ, sol el birleşimi sağlanır. Nota okuma teknikleri verilir ve öğrenci parça çalmaya hazır hale getirilir. Bu parçalar klasik veya günümüz müziklerinden olabilir. Keman çalmaya başlayan bir insanda müzikal ve sanatsal yetenekler gelişir. Keman çalabilen bir kişinin topluluk önüne çıkıp keman çalması kişinin kendine olan güvenini güçlendirir bu da kişisel gelişim içim önemli bir noktadır. Keman eğitimine başlamanız için en önemli destekçiniz olmak için eğitim vermekteyiz. Batı müziğine en iyi derecede hakim olan kursumuz, kemen eğitimi için kaliteli, disiplinli ve özgün bir eğitim vermektedir. Siz keman çalmak için bir adım atın gerisini bize bırakın.

-Uzman keman eğitmenleri

-Öğrenebilme Garantisi

-Bütçenize uygun keman eğitimi

-Haftanın 7 günü hizmet

-Çalışanlara uygun esnek ders saatleri

-Her yaşa ve isteğe göre keman eğitimi

-Kişiye özel eğitim programı

 

 

Keman Kursu İzmir yada Keman Dersi İzmir aramalarınızın en doğru adresi olan Art’n More Sanat Ailesi kemanı sevdirerek öğretiyor.Yazın sıcakların gelmesiyle birlikte bu hafta ayda 8 ders kampanyamız başlıyor!!!.Haftada 2 ayda 8 saatlik derslerimiz aylık olarak 320 tldir. Ücretsiz deneme derslerimize katılmak bir tık ötenizde…

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.