Art'n More
ÇAĞIMIZIN EN BÜYÜK KEMAN VİRTÜÖZÜ

ÇAĞIMIZIN EN BÜYÜK KEMAN VİRTÜÖZÜ : ITZHAK PERLMAN

Bugün İzmir Keman Kursu olarak sizlere 20.ve 21.yy’ın en büyük keman ustasından bahsedeceğiz.

Itzhak Perlman,  İsrailli-Amerikalı kemancı, orkestra şefi, ustalık sınıfı (master class) eğitmenidir. 20. ve 21. yüzyılın en üstün kemancılarından biri olarak görülmektedir. Halen eşi ve 5 çocuğuyla birlikte New York’ta yaşamaktadır.
1945 yılında Birleşik Krallık Filistin Mandası’ndaki Tel Aviv şehrinde doğdu ve burada radyodan dinlediği ilk klasik müzik ile kemana olan ilgisi başladı.

Büyük keman eğitimcisi Ivan Galamian ve onun asistanı Deraothy Delay ile Juilliard Okulunda çalışmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmadan önce Shulamit Konservatuarında ve Tel-Aviv Müzik akademisinde Rivka Goldgart ile çalıştı.

Perlman dört yaşında çocuk felci olmuştur. İyi bir düzelme göstermiş ve koltuk değnekleri ile yürümeyi öğrenmiştir.
Bugün, Itzhak Perlman genellikle koltuk değneklerini kullanmakla beraber hareket etmek ve otururken keman çalmak için elektrikli amigo scooter kullanmaktadır.

Perlman, çağımızın en büyük keman düşünürlerinden ve virtüözlerindendir. Kemanı konuşturmak, ağlatmak, nutuk attırmak, propaganda yaptırtmak vb. gibi yetenekleri vardır.

En İyi Oda Müziği ve En İyi Enstrümantal Solocu Performansı gibi toplamda 5 ayrı dalda Grammy Ödülü’ne sahip olan Perlman’ın, Harvard, Yale, Brandeis, Roosevelt, Yeshiva ve Hebrew üniversitelerinde fahri ve onursal doktoraları bulunuyor.

Keman Kursu İzmir‘e irtibat numaramızdan veya mail yoluyla ulaşıp,ücretsiz deneme derslerimiz için randevu alabilirsiniz.Şimdi sizleri mükemmel bir film olan ”Schindler’in Listesi”nden aynı şekilde mükemmel olan bir performans ile başbaşa bırakıyoruz.

 

Ücretsiz Deneme Dersleri İçin Arayın!

Comments are closed.