Yan Flüt Kursu İzmir Bornova’da En İyi Eğitim İyi Fiyat Garantisiyle!

yan-flüt-kursu-izmir-bornova

Yan Flüt Dersi

Yan Flüt Kursuyla Hızlı Bir Şekilde Başarılı Olmanız Mümkün!
Türkiye’nin seçkin sanat merkezlerinden “ T.C MEB Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu”farkı ile.

İzmir’in tüm noktalarından ulaşım sağlanabilen ve en sık tercih edilen yan flüt kursumuza gelerek kursumuzu yakından görebilmek adına “0507 095 8227” numaralı telefondan bize ulaşıp ücretsiz deneme dersi yaparak beraberinde çayınızı yudumlamaya ne dersiniz? Güzel bir teklif ne dersiniz?

 • Uygun fiyatlar
 • Kaliteli eğitim seçenekleri
 • Haftanın 7 günü boyunca devam eden dersler
 • Uygun fiyata yan flüt satışları
 • Kısa süre içerisinde öğrenme garantisi

Yan Flüt ile alakalı hazırlamış olduğumuz metni baştan sona okuyarak aşağıda yer alan soruların yanıtlarını net bir şekilde alabilir, yan flüt kursu yazımızın sonlarında sizlere büyük oranda yardımcı olacak önemli detaylarda mevcut.

 • Yan flüt kursu öncesinde ne tarz bir flüt temin etmek gerekiyor?
 • Yan flüt kursu fiyatları ve yan flüt fiyatları hangi aralıkta?
 • Ortalama ne kadar sürede yan flütle şarkı çalmaya başlayabilirim?
 • Yan flüt çalmak zor mudur? Herkes yan flüt çalabilir mi?

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip ederek çeşitli zaman aralıklarında düzenlemiş olduğumuz etkinliklerden haberdar olabilir aynı zamanda ücretsiz katılım hakkı kazanma şansı elde edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı bu noktada takip etmeyi unutmayın!

İnsanlığın yaratılış özelliğinden dolayı içerisinde yer alan ritmik duyguları harekete geçirerek gerek dinlerken gerekse çalarken büyük keyif veren yan flüt, büyüleyici tınısı ve insanı uzaklara alıp götüren sesi ile oldukça popüler bir enstrüman. Orkestrada yer alan enstrümanların tamamı ile uyumlu özellikleri sihirli bir dokunuş ile ortaya çıkacak müzik ziyafetini de beraberinde getirmekte.

Yan flüt çalmak isteyenlerin hiçbir zaman geç kalmayacaklarını belirtmek isteriz.Kendinize bir iyilik yapıp ilk adımı atabilirsiniz.

Yan flüt tarihte önemli bir yere ve öneme sahip enstrümanlardan birtanesidir. Yeni nesil enstrüman olmaktan daha ziyade önemli bir geçmişe sahip olan yan flüt bakıldığında milattan önce beşyüzlü yıllara kadar uzanmaktadır.

Günümüzde tercih edilen flüte en çok benzeyen flüt üretimi onikinci yüzyılda Avrupa’da Alman Flütü ismiyle üretilmiş ve günümüzde kullanılan flüt onyedinci yüzyılda Tehobald Boehm tarafından üretilmiştir. Zamanla yan flüte de ismini vermiştir. Yan flüt diğer ismiyle Boehm Flüt olarak da anılır.

Yan flüt 3 parçadan meydana gelmektedir. Bunlar;

 • Ağızlık
 • Gövde
 • Ayak

Yan flüt ‘ün çalınması noktasında sol anahtarı kullanılır ve nefesli çalgılar arasında yer almaktadır.

Yan Flüt Kursu Programımız

Yan flüt derslerimiz özel ders şeklinde devam eder. Doğası gereği kalabalık gruplarda verilmesi eğitimden alınacak verim bakımından sorun yaşatabilir. Bu yüzden; bireysel dersler daha ön plana çıkar.

Yan flüt eğitimlerimizim kursiyerlerimiz açısından keyifli geçebilmesi adına her türlü detayı düşünerek hareket etmekteyiz. En iyi eğitimi sunabilme noktasında son derece yeterli bir kadroya sahibiz. Eğitimlerimiz süresince yan flüt’e dair her türlü teknik ve teorik bilgi verilirken, yan flüdün geçmişi-kökeni gibi konulara da değinmenin yanı sıra; popüler uygulamalarda göz ardı edilmemektedir. Gerçekleştirilecek olan repertuar, şarkı çalışmalarında yan flüt öğrenmek isteyen öğrencinin beklenti ve istekleri göz önünde bulundurularak hareket edilir.

Derslerimizin tamamında standart olarak işlenen teknik ve teorik konular aşağıda yer almaktadır.

 • Flütü tanıma ve nota noktalarını kavrama noktasındaki etüt ve egzersizler
 • Yan flütten doğru sesi alabilme
 • Gamlar ve dizilerin tam anlamıyla kavranabilmesi ve icrası
 • Şarkı çalışmaları
 • Genel Armoni
 • Yan flüt eser analizleri
 • Polifoni
 • Yan flütte nefes ve ağız teknikleri
 • Stillerin kavranabilmesi ve oluşumları hakkında bilgi
 • Orkestra eşliğinde çalışmalar

Yan flüt kursumuza katılım gösteren öğrencilerimizle Klasik Batı Müziği, Popüler Müzik alanlarında çeşitli şarkı çalışmaları yapılmaktadır.

Eşlikli çalışmalarda orkestra çalışmaları ve solo çalışmaları sürekli olarak yapılmakta.

Yan flüt derslerimizde kişiye özel olarak uygulanan programlarla dilediğiniz seviyeye en kısa sürede gelmeniz amaçlanmakta. Alanında uzman eğitmenlerimizle bu işi bize bırakın!


Yan Flüt Etkinliklerimiz

Kursumuz bünyesinde eğitimleri devam eden kursiyerlerimiz kursumuzda yer alan diğer öğrencilerle grup çalışmalarına da katılım gösterebilme imkanına sahip. Bu da zaman içerisinde çok hızlı bir değişim ve gelişim elde etmenizi sağlayacaktır.

Yan Flüt Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevapları Aşağıda

Yan Flüt Kursunuz Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Ulaşımı son derece basit ve pratik olan kursumuza Bostanlı, Atakent, Mavişehir gibi çeşitli bölgelerden gelen öğrencilerimizin yanı sıra; Hatay, Bornova, Narlıdere, Alsancak, Buca, Aliağa, Karabağlar, Güzelyalı, Gaziemir, Konak, Urla, Yeşilyurt gibi noktalardan da beraberinde Manisa ve Aydın şehirlerinden de öğrencilerimizin bulunduğunu belirtmek isteriz. Enstrüman eğitimi noktasında yüksek kalitede eğitime metro, vapur, otobüs ya da dilediğiniz bir ulaşım aracıyla son derece kolay ulaşabileceksiniz.

Yan Flüt Hakkında Merak Edilenler

İzmir Yan Flüt Kursu, İzmir Yan Flüt Dersi, Yan Flüt Dersi İzmir gibi aramalarla internet sitemize ulaşım sağlayan ziyaretçilerin büyük bir kısmı kursumuzu merak ederek yerinde ziyaret etmek istemekte. Sizlerde bu konudaki merakınızı rahatlıkla giderebilirsiniz.

Yan flüt eğitimlerine başlamadan önce konu hakkında araştırmalar yaparak temel bilgileri öğrenmeniz faydalı olacaktır. Cevabını genel anlamda aramanız gereken sorular şunlar:

 • Yan flüt nasıl tutulur?
 • Yan flüt çalmak için uygun yaş kaçtır?
 • Komşulara rahatsızlık vermeden yan flüt çalma
 • Yan flüt çalmaya yeni başlayanlar hangi flüt ile başlamalılar?
 • Nota bilmeden flüt çalmak mümkün mü?
 • Flüt için metod önerileri neler?
 • Flüt parçaları nasıl birleştirilebilir?
 • Flüt nasıl üflenir?
 • Flüt mü yan flüt mü?
 • Flütün tarihsel gelişimi
 • Dudak boyutu flüt çalmayı etkiler mi?
 • Yan flüt çalarken diyafram nefesi kullanma
 • 2.el flüt alırken neye dikkat etmek gerek?
 • Flüt çalmak için yetenek gerekli mi?
 • Daha hızlı flüt çalmak için ne yapmak gerekiyor?
 • Yan flüt çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Birçok insanın hayatına ufak yaşlarda giren flütün ardından yeni bir üflemeli müzik aleti çalmak isteyenler için yan flüt derslerimiz devam etmektedir.


Yan Flüt Kursu Fiyatları İzmir’de Hangi Aralıkta?

İzmir’de yan flüt kursu imkanlarından faydalanmak isteyenler için kurs fiyatları bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Kursumuz bünyesinde verilen yan flüt kursu fiyatları hakkında bilgi alabilmek adına kursumuzu aramalısınız.

İzmir’de Yan Flüt Fiyatları Hangi Aralıkta?

Yan flüt satın alma noktasında hangi flütü satın alacağınız konusunda net kararlar veremiyorsanız; hiç endişelenmenize gerek yok. Bu konuda uzman ve donanımlı eğitmenlerimiz hangi flüt ile başlamanız gerektiği konusunda sizlere rehber olacaklardır. Kurs eğitmenlerimiz yalnızca iyi bir flüt almanızı sağlamakla kalmayıp ekonominizi de düşünerek beraberinde uygun fiyata ekonomik bir flüt temin edebilmenizi de sağlamakta. Sizlerde yan flüt fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız; kursumuza ulaşım sağlayarak bu konuda profesyonel yardım talep edebilirsiniz.

Yan Flüt Kursunuz İzmir’de Nerede Bulunuyor?

İzmir’de yan flüt dersi arayan bireylerin kursumuzu İzmir’in tüm ilçelerinden hatta farklı şehirlerden de tercih ettiklerini söylemek mümkün. Kursumuz kendi alanında ün yapmış bir kurs olarak eğitim hayatına devam etmektedir. Yan flüt İzmir Bornova, yan flüt İzmir Alsancak gibi aramalarla internet üzerinde araştırma yapanlardansanız; kursumuz sizler için gerçekten uygun bir kurs. İzmir’in tüm noktalarından ulaşım sağlamanız mümkün.

Her ne kadar güzel bir duygu olduğundan bahsetsek de denemeden nasıl bir duygu olduğunu tahmin etmeniz zor. Deneme derslerine katılarak nasıl bir duygu olduğunu anlayabileceğiniz gibi bu enstrümana ne kadar yeteneğiniz olduğunu da keşfetmeniz mümkün. Eğlenceli, kaliteli ve öğrenme garantili bir kurs arıyorsanız; kursumuzu arayarak deneme derslerimize katılım göstererek kursumuzu ve eğitimini yerinde görmeniz mümkün.

Şimdi Yan Flüt Kursu İçin İlk Adımı Atmanıza Engel Olan Soruları Yanıtlayalım
Yan flüt çalmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Dilediğiniz her yaşta eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Yan flüt eğitimleriniz esnasında hemen flüt temin edeceksiniz diye bir durum söz konusu değil. Eğitim süresince kurs flütlerimizi kullanabilirsiniz. Kendinizden emin olduğunuzda da flütünüzü temin edebilirsiniz.

Kursumuz haftanın her günü 23.00’a kadar açıktır. Çalışan ya da okuyan birisi olarak gönül rahatlığı ile kurslarımıza göz atmanız mümkün.

Yan flüt çalmak için kendinizde yeteneğin olup olmadığını kestiremiyorsanız; bir enstrüman çalma işinin yetenekten daha ziyade bol pratik ve düzenli çalışma işi olduğunu söyleyebiliriz. Hobi amaçlı olarak yan flüt çalma fikriniz var ise; bu konuda çekimser davranmanıza gerek bulunmuyor. Ben yapamam diye düşünmemelisiniz.

Kursumuzdaki eğitimlerden birine dahil olabilmek adına ekstra bir belge getirmenize hiç mi hiç gerek bulunmuyor. Başvuru formumuzu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, kursumuzu arayarak ya da yerinde ziyaret ederek ücretlendirme hakkında bilgi almanız da mümkün. Fiyatlarımız son derece uygun düzeylerde. Aynı zamanda eğitim kalitemizi de en üst seviyelerde tutuyoruz. Deneyin ve görün!

İzmir genelinden onlarca kursiyerimiz mevcut. İzmir’in tüm noktalarından erişimin son derece kolay ve pratik olduğu kursumuza kaydınızı yaptırarak yan flüt eğitimi alma noktasında güvenle hareket edebilirsiniz. Ne yaptığını bilen uzman eğitmenlerimizin elinde şekillenerek hayalini kurduğunuz enstrümanı mümkün olan en kısa süre içerisinde çalmaya başlayacaksınız. Herhangi bir şey temin edeceğinizde evinize yakın olanı değil kaliteli olanı tercih edersiniz. İnsan davranışları genelde bu şekilde ilerler. Kendinize biraz olsun vakit ayırarak ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmek istiyorsanız; kursun konumu sizler için çok da önemli olmamalı. Haftanın belirli günleri gideceğinizden büyük problem olacağını sanmıyoruz. Atakent, Alsancak, Aliağa, Hatay, Bostanlı, Güzelyalı, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Mavişehir, Narlıdere, Çiğli, Yeşilyurt, Urla gibi pek çok noktadan kolaylıkla ulaşacağınız kursumuzda yan flüt derslerine başlayablirsiniz.

Kişiye özel olarak hazırlanan eğitim programları aracılığıyla yan flütü en iyi öğrenme yönteminizle kısa bir süre içerisinde öğrenerek rahatça hareket edebileceksiniz. Zamanla ilerleteceğiniz enstrümanla bir şarkıya eşlik edebilir hale geldiğinizde ne kadar doğru bir enstrüman seçtiğinize de bir kez daha tanık olacaksınız.

İzmir’de yan flüt kursuna başlayacak olan kursiyerlerimizin aklına sıkça takılan soruları tek tek yanıtladık. İşte yanıtlar:

 • Yan Flüt Kursu Fiyatları Hangi Aralıkta?
 • Yan Flüt çalmayı ne kadar sürede öğrenirim?
 • Yan flüt fiyatları ne kadar?
 • Yan flüt çalmak için yetenekli mi olmak gerekiyor?
 • Yan flüt dersi için bir yaş sınırı var mı? Çocuklar için yan flüt kursu, yetişkinler için yan flüt kursu var mıdır?
 • Bornova’da yan flüt kursu nereden bulabilirim? İzmir’de yan flüt kursu?

Yazımız sizler için bilgilendirici düzeyde ise; sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizleri takip ederek çok daha fazlasını elde edebileceğiniz gibi gelişmelerden kampanyalardan da haberdar olabilirsiniz.

Yan Flüt Dinlerken Büyük Keyif Veren Enstrümanlardandır!

Doğayı andıran ve dinlendiren sesi ve tınısı ile insanı mutlu eden ve içini huzurla kaplayan bir etkisi bulunmaktadır. Tarihin çok eski dönemlerinden itibaren kullanılagelen enstrümanın insanlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandığı bir gerçek. Bahar aylarında hissettiğiniz o tatlı hissiyatı sizlere sesiyle yaşatacak olan enstrüman birçok parçada harika bir uyum elde edilmesine imkan tanımakta. Yan flüt çalmak isteyenlerin konservatuar hazırlığı sürecinde bulunan öğrenciler ya da hobi amaçlı bir öğrenme elde etmek isteyen bireyler kursumuzla iletişime geçerek detaylı bir bilgi alabilirler.

Deneyimli eğitmenlerimiz öncelik olarak sizlere yan flütü tanıtıp nasıl doğru bir düzeyde çalabileceğinizi göstermeye başlayacaklardır. Yan flüt çalmak birçok müzik aletini çalmaktan çok daha kolaydır. Hemen her insanın okul dönemlerinde bir flüt deneyimi mevcuttur. Geçmişte edinilmiş bu tecrübe dahi insanların işlerini kolaylaştırmaya yetecektir. Blok flüt yan flütün daha ilkel halidir.

Yan Flüt Üflemeli Çalgılar Ailesine Hastır!

Aslında gerçek ismi flüt olmalıdır. Okullarda eğitimi verilen flüt türü blok flüttür. Flütün kendi içinde birçok çeşidi vardır. Eğitimlere dahil olduğunuzda öğreneceğiniz flüt ise; 3 parçadan oluşur. Taşıması son derece kolay ve keyifli bir enstrümandır. Hafif ve ince bir tınıya sahip sesi ile bu müzik aleti kendi kabında son derece basit bir şekilde taşınabilecektir.

Yan Flüt Eğitimlerine Başladıktan Sonra Ortalama 6.Dersten Sonra Tekniği İyice Kavramaya Başlarsınız!

Bu sürenin tamamlanmasının ardından etüt çalışmaları ve parça çalışmalarında ilerleme kaydetmiş olursunuz. Bir enstrümanı öğrenmek bir sonuçtan daha ziyade süreç işidir. Bu yüzden; çok iyi öğrenilmiş bir enstrüman bir süre kullanılmadığında gerileme görülecektir. Bu yüzden; düzenli çalışma ve egzersizler hayat boyu sürdürülmelidir. Teknik olarak birçok süreci tamamlasanız da kendiniz için bir teknik oluşturacaksınız. Yaratıcılığınızı arttıracak bu hamle sizleri enstrümanda oldukça güzel noktalara getirecektir.

Yan flüt eğitimini tamamlayarak ne zaman profesyonel olurum? Diyorsanız bu sorunun yanıtını tamamen beklentilerinizi bilerek vermemiz gerekir. Profesyonellikten kastınız ya da amacınız ne? Bunları bilerek yanıt vermek daha yerinde olacaktır. Sanat merkezimiz 3 ay gibi bir süre içerisinde kurs eğitimlerini tamamlamakta ve gerekli egzersiz ve çalışmaları gerçekleştirmiş öğrencilerde ciddi başarılar elde etmekte. Enstrümanda hangi düzeye geleceğiniz tamamen sizin çaba ve gayretlerinize de bağlı.

Yan Flüt Fiyatları Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İstiyorsanız; Ortalama 150 Dolar Civarında. Tüm bunlarla birlikte her enstrümanda olduğu gibi bu enstrümanda da ucuz enstrümanlarla oyalanmamanız yerinde olacaktır. Araştırdığınızda çok uygun fiyata enstrümanlar bulabilirsiniz ancak; kaliteli bir enstrümanın oluşturduğu tını ve ses kalitesini sizlere sunmayacaktır. Bu da zaman içerisinde motivasyonunuzu etkileyebilir. En azından 200 dolar civarındaki bir yan flütle bu işe başlamanızda bir sakınca görmüyoruz.

Tüm bunların yanı sıra; yan flüt alırken aceleci davranmamanız da büyük fayda sağlayacaktır. Özellikle hayatınızda ilk defa bu konuda alışveriş yapacaksanız sanat merkezimizde eğitimlerini sürdüren profesyonel eğitmenlerimizden görüş ya da yardım alabilirsiniz. Bu şekilde hareket ettiğinizde sizler için en uygun kalitedeki enstrümanı da en uygun fiyata temin etmiş olacaksınız. Müzik önemli bir uğraştır. Emek verecek ve zamanla çeşitli sonuçlar elde edeceksiniz. İşte bu yüzden; enstrüman seçiminiz sizler için çok özel olmalı.

Yan Flüt Çalmak İçin Yaşınız Hiçbir Zaman Geç Değildir!

Hangi yaş aralığında olursanız olun nefesli çalgılar çalma konusunda bir engele sahip değilseniz; dilediğiniz zaman enstrüman eğitimlerini almaya başlayabilirsiniz. Kursumuzla iletişime geçtikten sonra eğitimlere kaydınızı yaptırabilirsiniz. Kayıt yaptırma konusunda elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz çünkü; belirli sayılarla sınırlı olan kontenjanlarımız hızla dolmakta. Günün her saati ulaşıma elverişli olan kursumuzu yerinde ziyaret etmeniz de mümkün. Kafanızda bir soru işareti kalsın istemiyorsanız; kursumuza gelerek yüz yüze dilediğiniz soruyu yöneltebilir kafanıza takılan ne varsa aydınlatabilirsiniz.

Milattan önce 900’lü yıllara kadar uzanan köklü geçmişi ile geçmişte de günümüzde de sevilerek dinlenen ve çalınan bir enstrüman olma özelliği taşımaktadır.1800’lü yıllardan bu yana bugünkü haline çok yaklaşan yan flüt Avrupa’ya 12. Yüzyılda yayılmıştır. Anavatanının Çin olduğu tahmin ediliyor. Önceleri orkestralarda değerlendirilen yan flütün günümüzde her türlü alanda değerlendirildiğini de ilave edelim. Yüzlerce yıldır 4 tuşlu bir halde kullanılan 8 tuşlu modelleri de bulunan yan flütün yapımı noktasında nikel, altın, gümüş gibi çeşitli maddeler kullanılsa da tahta üflemeli çalgılar grubunda yer alan bir enstrüman olma niteliği taşımaktadır. Sesi tahta üflemelilerdeki gibi ortaya çıkmakta.

Yan flüt; ağızlık, gövde ve kuyruk kısmı olarak 3 ana parçadan meydana gelmektedir. Ağızlık bölümünde ses oluşur. Nefes ya da üfleme deliği ağızlık bölümündedir. Mantar ya da mantar kapağı bu bölümde yer alır. Gövde kısmından kasıt ise; flütün orta bölümüdür ve perdeleri üzerinde barındırır. Deliklere basmak ya da kapatmak suretiyle çeşitli notalar elde edilir. Kuyruk kısmında da kalın sesler oluşur. Bu bölümün üzerinde perdeler, yaylar ve güderiler bulunur. Bu bölüm aracılığıyla titreşimler sese dönüşmektedir.

Yan flütün bakımı son derece önemlidir. Zamanla ses ve kullanılabilirlik performansından bir şey kaybetmemesi adına her kullanımın ardından özellikle iş bölümü çok iyi temizlenmelidir. İç aksamlarının kurutulup temizlenmesi bu bağlamda son derece büyük bir öneme sahiptir. Temizleme çubuğu ve pamuğu flüt satın alınırken genel anlamda yanında verilir ancak, sizlere verilmediyse bu parçaları unutmamanızı öneririz. Flütü açıp dilediğiniz gibi temizleme olanağı bulacağınız malzemeler oldukça önemli!

Dış temizliği de en az iç temizliği kadar önem taşıyan yan flütün özel bileşenli kimyasalları bünyesinde barındıran bir yapıdan yardım alınarak yumuşak bir bezle hafifçe silinebileceğini belirtelim. Dış yüzeyi de temizlenerek parlatılmalı. Flütün ses delikleri de zamanla ortaya çıkan buharlaşmadan arındırılmalıdır. Yan flüt eğitimlerimizde flüt temizliği ve bakımı konusuna da değinecek eğitmenlerimiz bu konuda sizlere yardımcı olacaklardır.