Ses Eğitimi İzmir Bornova

Şan Dersi İzmir Bornova

Güzel şarkı söylemek isteyen herkesin yapabileceği bir şey, ses eğitimi alarak, şan dersi İzmir‘e katılarak fakat en önemlisi doğru şan eğitmenleriyle çalışarak siz de güzel şarkı söylemeyi öğrenebilirsiniz.

Şan dersine başlamak konusunda kararsızsanız, herkes mi gerçekten güzel şarkı söyleyebilir, şan kursu İzmir alınca sesim değişecek mi, şan dersinde neler yapıyoruz daha önce müzik eğitimim yok gibi sorularla aklınız karışıksa ücretsiz tanışma derslerimize gelip tüm soruların yanıtlarını şan öğretmenlerimizden alabilirsiniz.

şan-dersi-bornova-izmirAşağıdaki şan dersi yazımızda şan derslerine dair tüm soruları yanıtlamaya çalıştık, yazımızdan da bazı cevapları edinmeniz mümkün, sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Şan Kursu İzmir” yazımızda cevabını bulabileceğiniz sorular aşağıdaki gibidir;

Şan dersi alan herkes güzel şarkı söyleyebilir mi?
– Sesim güzel değil, şan dersiyle güzel hale gelebilir mi?
– Sesimi kullanmayı ne kadar zamanda öğrenirim?
– Şan derslerinin kurs ücreti ne kadar?
Şan dersi almak için her hangi bir şart bulunuyor mu?

Öncelikle Herkes Şarkı Söyleyebilir mi?

Evet herkes şarkı söyleyebilir. Şarkı söylemekte bir eğitim sürecidir.
Ses eğitimi alan herkes şarkı söyleyebilir. Ancak kimileri yeteneği ve ses rengi güzel olanlar söyleyebileceği seviyeyi en iyi şekilde değerlendirebilirler.Ancak kötü materyele sahip olanlarda verilen egzersizleri çalışma azimlerine göre orta seviye ve orta seviyenin üstü kontrolde şarkı söyleyebilir hale gelirler.

Sesim güzel değil, şan dersi alabilir miyim?
Güzel ses çok göreceli bir kavramdır, bu yüzden kimin sesi güzel kimin sesi çirkin kişiden kişiye değişecektir. Sesiniz nasıl olursa olsun şan dersi, ses eğitimi alabilirsiniz.

Şan derslerinin aylık ücretleri ne kadar?
Şan derslerimizin aylık ücretleriyle ilgili bilgi almak için şan kursumuzu arayabilirsiniz.

Şan derslerine başlamak için yaş sınırı var mıdır?
15 yaşından itibaren herkes şan dersi almaya başlayabilir, şan derslerine kayıtlarımız sürekli olarak devam etmektedir.

Şan eğitimi ne kadar sürüyor, ne kadar zamanda güzel şarkı söyleyebilirim?
Temel şan eğitimi ortalama olarak 3 ay sürmektedir, bu süreci hızlandırmak sizin elinizdedir, eğitimin sürekliliği sesinize olan hakimiyetinizi artıracaktır.

Şan dersinde, ses eğitimlerinizle neler öğreneceğim?
Ses eğitimlerine katıldığınızda sesinizi doğru kullanmayı, doğru nefes almayı ve söylemek istediğiniz şarkıları en doğru şekilde söylemeyi öğreneceksiniz. Şan eğitimiyle artık siz de kendinizi etrafınızdakilere dinletebilecek şekilde şarkı söyleyebilirsiniz.

Çevremizdeki bir çok popüler şarkıcı orta seviyede söyleyerek hayatını kazanmaktadır.
Şarkı söylerken söylendiiği parçayı yorumlamak ve sesi eğitmek çok dinlemek ve iyi bir eğitimle gerçekleşmektedir. Şan dersi sadece şarkı söylemek için değil ses sağlığı için oldukça gereklidir. Öğretmenlerin, konuşmacıların yani çalışma hayatında sık sık konuşması gereken insanlar için önemli bir rolü vardır.

Konuşmacı ve öğretmenlerde ses kısıklığı, ses tellerinde nodül, polip gibi bir çok rahatsızlıklar görülmektedir.Düzgün bir eğitimle ses sağlıklarını koruyabilir ve zamansız ses kısıklıklarından kurtulabilirler.

Şarkı söyleyebilmek sadece “sesi güzel” dediğimiz insanlara has bir şey değildir.
Doğru eğitimle herkes şarkı söyleyebilir ayrıca şan dersi size sadece şarkı söylemeyi değil, konuşurken de daha doğru konuşmayı, doğru nefes almayı öğretecek. Benim sesim çirkin, ben şarkı söyleyemem diye düşünmeyi bir kenarı bırakın ve şan dersine başlayarak bir adım atın. Hiç de zor değil!

Şan derslerimiz sırasında sizin beklentinizi göre yapacağımız ders programı sayesinde en kısa sürede derslerden sonuç alacaksınız.

Şan derslerimiz sadece İzmir’de değil Manisa’da da popüler bir haldedir, “Şan Dersi Manisa” aramalarıyla bize ulaşan ve ses eğitimi almaya Manisa’dan gelen bir çok öğrencimiz bulunmaktadır.

Yetenek Eğitimle Gelişir, Ses de Öyle

Şan, akciğer, ağız boşluğu, karın boşluğu, diyafram gibi normal hayatımızda bilinçli olarak kullanmadığımız vücudumuzda bulunan bölümleri kullanarak ses tellerini eğitme çalışmalarıdır.
Bu çalışmalar sonucunda konuşmalarımızı ve sesimizi, sesimizdeki bilinçli tonlamayı düzenler ve kendimizi bilinçli bir şekilde ifade etmeyi öğreniriz. Ayrıca sadece şan öğrencileri veya müzisyenlerin değil, tiyatro vb. gibi sahne sanatlarında görev alan insanların da şan dersi almaları gerekmektedir. Bütün bunların yanında depresyonu yenmek, yaşamın stresini üzerimizden atmak ve rahatlamak için de bu dersi alabilirsiniz.

Tanıdığımız ve şarkılarını dinlediğimiz müzisyenlerin, şarkıcıların nerdeyse yüzde 95’i şan dersi almıştır.
Bu ders bu yüzden çok önemlidir ve kendinizi bulmanıza yardımcı olur. Televizyonda yayınlanan şarkı yarışmalarında bile görebileceğimiz üzere, yarışmacılardan seçilenlerin çoğu şan eğitimi almış olanlardır. Ses olarak yetenekli olabiliriz fakat eğitim alınmazsa bu yetenek, yetenek olarak kalır ve daha ileriye taşınamaz. Bu yeteneği iyi kullanmak, çevrenize karşı ses tonunuzu iyi kullanmak istiyorsanız bu eğitimi almak durumundasınız. Size katacağı şeyler çok fazladır. Herhangi bir kişiyle diyaloğunuzda bile bunu farkedebilir hatta çevrenizdekilerden de bu farklılığın sözlerini duyabilirsiniz. Şan eğitiminde zaman çok önemlidir. Sabırlı bir şekilde basamakları birer birer çıkarak sesinizi daha mükemmel kullanmayı öğrenir ve farkı görürsünüz.

Tabi şan dersi aldığınız kişi çok önemlidir. Bizim gibi güvenilir ve tecrübeli bir yerde eğitim almamanız takdirde kötü sonuçlar doğurabilir. Her eğitim kurumunda yanlış eğitim kötü sonuçlar doğurur fakat şan eğitimindeki yanlış eğitim günlük yaşantınızı etkiler. Biz bu işe yılların verdiği tecrübe ve birikimle devam ediyor, şan dersi konusunda mütevazi olmayarak çok iyi eğitim alacağınızı size çok rahat bir şekilde garanti edebiliyoruz. Uzman kadromuzla sizleri bekliyoruz.