Ses Eğitimi İzmir Bornova

Şan Dersi İzmir 

 • Ses tekniği ve ses kullanmayı öğrenme garantili şan dersleri
 • Uygun fiyatlı ses eğitimi kursları
 • Kısa zamanda en iyi sonuç

 

İzmir’in en çok tercih edilen kurumlarından olan T.C M.E.B Özel Fırat Cantekin Müzik Kursuna 0507 095 82 27 numaralı telefondan ulaşabilir ya da Ergene Mahallesi 550 sokak no:70/A Bornova ‘ ya gelerek yerinde ziyaret edebilirsiniz.Bu ziyaretiniz sayesinde şarkı söylemeyi öğrenmek çok kolay olacak.

 

Bu yazımızda cevabını bulabileceğiniz sorular;

 • Herkes güzel şarkı söyleyebilir mi? Şan dersi sesi güzelleştirir mi?
 • Güzel şarkı söylemek ne kadar zamanımı alır?
 • Yaş ve yetenek şan dersine başlamak için önemli konular mıdır?
 • Kayıt için neler gereklidir ve ücret ne kadardır?

 

Pozitif enerji ile dolup bu enerjiyi etrafınıza yaymak için mükemmel bir etkinliktir şarkı söylemek. Mutlu olma ve stres atmanın en kolay olduğu yöntemdir.  İnsanın iç dünyasına yaptığı muazzam bir yolculuktur. İçerde yaşanan tüm duyguları ses ile somutlaşıp dışa vurum şeklidir.  Birçok şeye iyi gelen bir tedavi yöntemidir. Sadece dinleyici olmak yerine aktif olarak şarkı söylemek istiyorsanız artık daha fazla geç kalmayın ve ilk adımı atın!


Şan dersinin amacı nedir?

T.C M.E.B Özel Fırat Cantekin Müzik Kursunda  ses eğitimlerimizde öğrencinin damak, diş ve dudakların, ses tellerinin, göğüs ve kafatası boşluklarının doğru kullanılması amacı güdülmektedir.

Şan dersi ne işe yarar?

İnsanın sahip olduğu ilk enstrüman kendi sesidir. Sesi daha etkileyici kullanmanın ilk şartı sesi doğru kullanmayı öğrenmektir. Bu koşulu sağlamak için ise doğru teknik çalıştırma yöntemlerinin bilen bir uzmandan eğitim almak bu işi gerekli kılmaktadır.

T.C M.E.B Özel Fırat Cantekin Müzik Kursunda ses eğitimi derslerine katılan öğrenciler sesi doğru kullanma,  nefesinin kontrol etmeyi öğrenme, notalara doğru ve temiz basmayı ve sesinin farklı nüanslarda kullanmayı öğrenirler. Şan dersleri sonrası seslerinde ki değişimleri fark etmeleri amaçlanır.

Şan eğitimi halk arasında yaygın olarak şarkı söylemeyi doğru yapma eğitimi olarak bilinmektedir fakat tam olarak karşılığı bu deme değildir.  Şarkı söylemek konusunda yararları oldukça fazladır fakat gelişimdeki tek amacı bu değildir daha fazlası vardır.

Şan eğitimi doğru ve teknik ile sesi geliştirmenin yanında doğru nefes kullanmayı da hedeflemektedir. Nefesi doğru kullanmayı alışkanlık haline getirmek amaçlanmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra şan eğitimi diksiyon konusunu da oldukça fazla değinen daha etkili konuşmayı destekleyen konuşma sırasında yaşanan bozuklukları oldukça destekleyen bir eğitimdir. İletişim ve insan ilişkilerinin desteklenmesi ve gelişmesi konusunda da oldukça etkili bir eğitimdir.

Ses eğitimi programlarımızda her ders tekrarlanan ve yinelemelerle geliştirilen  ve derste farklı bir konunun anlatıldığı sürekli ilerici düşünen iki temelde düşünülür.


Şan Dersi Eğitim Programı

 • Esneme Egzersizleri
 • Nefes teknikleri ve nefes çalışmaları
 • Diyafram çalışmaları, nefes alma ve verme çalışmaları
 • Duruş teknikleri
 • Diksiyon çalışmaları
 • Ton ve rezonans
 • Şan egzersizleri
 • Artikülasyon
 • Stil analizi çalışmaları
 • Türkçe ve Yabancı repertuar çalışmaları
 • Hazır altyapılar ile çalışmalar

 

Kurumumuzda şan dersleri piyano eşlikli olarak yapılmaktadır. Fakat derslerde duruma göre gitar ve keman eşlikleri ile de dersler yapılabilir. İsteyen öğrencilerimiz için ise koro çalışmaları devam ettirilmektedir.

Şan derslerimizde müzik türlerinin farkı gözetilmeksizin müziğin evrenselliği ilkesi kabul edilerek  her türlü müzik tarzı için eğitim verilmektedir.

Ayrıca yıl sonlarında yapılan konserlerimizde öğrencilerimiz de yerini alabilmektedirler.

Youtube kanalımız sayesinde temel şan egzersizlerimizi youtube den izleyebilirsiniz.Ayrıca şan dersleri pdf formatında egzersizler için sitemizin blog kısmını inceleyebilirsiniz.

 

Şan Kursu İzmir Gün Saatleri

Ses eğitimi derslerimiz öğrencinin programı ve öğretmenin programı baz alınarak ortak saatler belirlenerek ayarlanmaktadır. Haftanın 7 günü boyunca saat 10:00 ile 22:00 saatleri arasında verilen eğitimle programımız size büyük kolaylık sağlayacaktır.


Sıkça Sorulan Sorular

Ne kadar zamanda sonuç alırım?

Bu sorunun net bir cevabı olmamakla birlikte bu süreç kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Fakat düzenli çalışma ve pratik sağlanır ise temel eğitim süresi 4 ay kadar sürmektedir.

 

Kurs ücretleri hakkında bilgi alabilir miyim?

Derslerimizin aylık ücretini öğrenmek için 0507 095 82 27 numaradan bize ulaşabilir daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 Nota eğitimim olmadan şan dersi alabilir miyim?

Nota bilmeden de şarkı söyleyebilirsiniz. Dersler esnasında yeterli donanıma sahip olduğunuz için eksiklik hissetmeyeceksiniz.

Şan dersleri için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?

Profesyonel şan eğitimi 10 yaşından itibaren başlamaktadır.

Kursunuza nasıl ulaşım sağlayabilirim?

Dershanemiz İzmir’in birçok noktasından rahat ulaşım seçenekleri ile tercih edilen bir kurum olmaya devam etmektedir.  Sadece Bornova ve çevresi değil, Karşıyaka, Çiğli, Buca, Güzelbahçe gibi birçok noktadan öğrencisi olan dershanemize ulaşmak kişisel aracınız ve toplu taşıma ile oldukça kolay.

İzmirde şan dersi veren kurumlar başlıklı aramalarınızın en doğru adresi olduğumuz konusunda tam iddalıyız.

Şan Dersi İzmir Bornova

Güzel şarkı söylemek isteyen herkesin yapabileceği bir şey, ses eğitimi alarak, şan dersi İzmir‘e katılarak fakat en önemlisi doğru şan eğitmenleriyle çalışarak siz de güzel şarkı söylemeyi öğrenebilirsiniz.

Şan dersine başlamak konusunda kararsızsanız, herkes mi gerçekten güzel şarkı söyleyebilir, şan kursu İzmir alınca sesim değişecek mi, şan dersinde neler yapıyoruz daha önce müzik eğitimim yok gibi sorularla aklınız karışıksa ücretsiz tanışma derslerimize gelip tüm soruların yanıtlarını şan öğretmenlerimizden alabilirsiniz.

şan-dersi-bornova-izmirAşağıdaki şan dersi yazımızda şan derslerine dair tüm soruları yanıtlamaya çalıştık, yazımızdan da bazı cevapları edinmeniz mümkün, sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Şan Kursu İzmir” yazımızda cevabını bulabileceğiniz sorular aşağıdaki gibidir;

Şan dersi alan herkes güzel şarkı söyleyebilir mi?
– Sesim güzel değil, şan dersiyle güzel hale gelebilir mi?
– Sesimi kullanmayı ne kadar zamanda öğrenirim?
– Şan derslerinin kurs ücreti ne kadar?
Şan dersi almak için her hangi bir şart bulunuyor mu?

Öncelikle Herkes Şarkı Söyleyebilir mi?

Evet herkes şarkı söyleyebilir. Şarkı söylemekte bir eğitim sürecidir.
Ses eğitimi alan herkes şarkı söyleyebilir. Ancak kimileri yeteneği ve ses rengi güzel olanlar söyleyebileceği seviyeyi en iyi şekilde değerlendirebilirler.Ancak kötü materyele sahip olanlarda verilen egzersizleri çalışma azimlerine göre orta seviye ve orta seviyenin üstü kontrolde şarkı söyleyebilir hale gelirler.

Sesim güzel değil, şan dersi alabilir miyim?
Güzel ses çok göreceli bir kavramdır, bu yüzden kimin sesi güzel kimin sesi çirkin kişiden kişiye değişecektir. Sesiniz nasıl olursa olsun şan dersi, ses eğitimi alabilirsiniz.Şarkı söyleyenlere tavsiye olarak bu işi etkileyici bir biçimde yapabilmek adına işin tekniğini çok iyi kavramak gerekir.

Şan derslerinin aylık ücretleri ne kadar?
Şan Dersi fiyatları ilgili bilgi almak için şan kursumuzu arayabilirsiniz.

Şan derslerine başlamak için yaş sınırı var mıdır?
15 yaşından itibaren herkes şan dersi almaya başlayabilir, şan derslerine kayıtlarımız sürekli olarak devam etmektedir.

Şan eğitimi ne kadar sürüyor, ne kadar zamanda güzel şarkı söyleyebilirim?
Temel şan eğitimi ortalama olarak 3 ay sürmektedir, bu süreci hızlandırmak sizin elinizdedir, eğitimin sürekliliği sesinize olan hakimiyetinizi artıracaktır.

Şan dersinde, ses eğitimlerinizle neler öğreneceğim?
Ses eğitimlerine katıldığınızda sesinizi doğru kullanmayı, doğru nefes almayı ve söylemek istediğiniz şarkıları en doğru şekilde söylemeyi öğreneceksiniz. Şan eğitimiyle artık siz de kendinizi etrafınızdakilere dinletebilecek şekilde şarkı söyleyebilirsiniz.

Çevremizdeki bir çok popüler şarkıcı orta seviyede söyleyerek hayatını kazanmaktadır.
Şarkı söylerken söylendiiği parçayı yorumlamak ve sesi eğitmek çok dinlemek ve iyi bir eğitimle gerçekleşmektedir. Şan dersi sadece şarkı söylemek için değil ses sağlığı için oldukça gereklidir. Öğretmenlerin, konuşmacıların yani çalışma hayatında sık sık konuşması gereken insanlar için önemli bir rolü vardır.

Konuşmacı ve öğretmenlerde ses kısıklığı, ses tellerinde nodül, polip gibi bir çok rahatsızlıklar görülmektedir.Düzgün bir eğitimle ses sağlıklarını koruyabilir ve zamansız ses kısıklıklarından kurtulabilirler.

Şarkı söyleyebilmek sadece “sesi güzel” dediğimiz insanlara has bir şey değildir.
Doğru eğitimle herkes şarkı söyleyebilir ayrıca şan dersi size sadece şarkı söylemeyi değil, konuşurken de daha doğru konuşmayı, doğru nefes almayı öğretecek. Benim sesim çirkin, ben şarkı söyleyemem diye düşünmeyi bir kenarı bırakın ve şan dersine başlayarak bir adım atın. Hiç de zor değil!

Şan derslerimiz sırasında sizin beklentinizi göre yapacağımız ders programı sayesinde en kısa sürede derslerden sonuç alacaksınız.

Şan derslerimiz sadece İzmir’de değil Manisa’da da popüler bir haldedir, “Şan Dersi Manisa” aramalarıyla bize ulaşan ve ses eğitimi almaya Manisa’dan gelen bir çok öğrencimiz bulunmaktadır.

Yetenek Eğitimle Gelişir, Ses de Öyle

Şan, akciğer, ağız boşluğu, karın boşluğu, diyafram gibi normal hayatımızda bilinçli olarak kullanmadığımız vücudumuzda bulunan bölümleri kullanarak ses tellerini eğitme çalışmalarıdır.
Bu çalışmalar sonucunda konuşmalarımızı ve sesimizi, sesimizdeki bilinçli tonlamayı düzenler ve kendimizi bilinçli bir şekilde ifade etmeyi öğreniriz. Ayrıca sadece şan öğrencileri veya müzisyenlerin değil, tiyatro vb. gibi sahne sanatlarında görev alan insanların da şan dersi almaları gerekmektedir. Bütün bunların yanında depresyonu yenmek, yaşamın stresini üzerimizden atmak ve rahatlamak için de bu dersi alabilirsiniz.

Tanıdığımız ve şarkılarını dinlediğimiz müzisyenlerin, şarkıcıların nerdeyse yüzde 95’i şan dersi almıştır.
Bu ders bu yüzden çok önemlidir ve kendinizi bulmanıza yardımcı olur. Televizyonda yayınlanan şarkı yarışmalarında bile görebileceğimiz üzere, yarışmacılardan seçilenlerin çoğu şan eğitimi almış olanlardır. Ses olarak yetenekli olabiliriz fakat eğitim alınmazsa bu yetenek, yetenek olarak kalır ve daha ileriye taşınamaz. Bu yeteneği iyi kullanmak, çevrenize karşı ses tonunuzu iyi kullanmak istiyorsanız bu eğitimi almak durumundasınız. Size katacağı şeyler çok fazladır. Herhangi bir kişiyle diyaloğunuzda bile bunu farkedebilir hatta çevrenizdekilerden de bu farklılığın sözlerini duyabilirsiniz. Şan eğitiminde zaman çok önemlidir. Sabırlı bir şekilde basamakları birer birer çıkarak sesinizi daha mükemmel kullanmayı öğrenir ve farkı görürsünüz.

Tabi şan dersi aldığınız kişi çok önemlidir. Bizim gibi güvenilir ve tecrübeli bir yerde eğitim almamanız takdirde kötü sonuçlar doğurabilir. Her eğitim kurumunda yanlış eğitim kötü sonuçlar doğurur fakat şan eğitimindeki yanlış eğitim günlük yaşantınızı etkiler. Biz bu işe yılların verdiği tecrübe ve birikimle devam ediyor, şan dersi konusunda mütevazi olmayarak çok iyi eğitim alacağınızı size çok rahat bir şekilde garanti edebiliyoruz. Uzman kadromuzla sizleri bekliyoruz.