Piyano Kursu İzmir Bornova

Piyano Kursu İzmir

Piyano dersi almak istiyorsunuz fakat aklınız karışık, acaba çocuğum için uygun piyano kursu İzmir nereden bulabilirim, kendim için piyano dersi alabilmek için geç mi kaldım, ücretler ne kadar, piyano fiyatları pahalı mı, piyanoyla şarkıları ne zaman çalmaya başlayabilirim gibi şeyler düşünüyorsanız bu yazımızda bu soruların hepsinin cevabını bulabilirsiniz. Piyano kursumuzu diğer piyano kurslarından ayıran en büyük fark piyanoyu öğreneceğinize dair garanti vermemiz, size kesinlikle piyano çalmayı öğretiyoruz ve piyanoyla sevdiğiniz şarkıları çalmanızı sağlıyoruz.

piyano-kursu-izmir-bornovaPiyano kursuna dair aklınıza takılan soruları aşağıda cevaplıyoruz, yazımızı sonuna kadar okumanızı kesinlikle öneriyoruz.

Piyano Kursu İzmir aramasıyla piyanolarla ilgili ayrıntılı bilgiler bulacağınız “Piyano Dersi İzmir Bornova” makalemizde cevap bulabileceğiniz sorular;

– Piyano çalması zor mudur?
– Herkes piyano çalabilir mi?
– Ne kadar zamanda piyano çalmasını öğrenebilirim?
– Evimde piyano olmadan piyano kursuna başlayabilir miyim?
– Piyano fiyatları ne kadar?
– Piyano dersi ücretleri ne kadar?

 

Piyano öncelikle sağ ve sol beyin loblarını çalıştırabilen iyi bir müzik aletidir.
Piyano matematiksel zekayı iyi yönde geliştirmektedir.
Eğer küçük yaşta başlanırsa parmak kasları piyanoya göre gelişir ve şekillenir.
Pedegoglar dikkat dağınıklığı bulunan çocuklar için piyano çalmayı tavsiye etmektedir.
Piyanoda en temel müzik aletidir.
Müziğe başlangıç için genelleme yaparsak tercihi yüksek orandadır.Çünkü piyanoda notalar basit şekilde öğrenilmektedir.
Piyano eğitiminden sonra diğer enstrümanlarda çok zorluk yaşanmaz.
Yaşı ileri kişiler ve alzaimer riski taşıyan insanlar için piyano çalmak bu riski azaltır.
Piyano çalmaya her yaşta başlanabilir, yaş sınırlaması yoktur.
Piyano eğitimi almak için piyano sahibi olma zorunluluğu yoktur.

Piyano çalmak zor mudur?
Piyano en temel müzik aletlerinden bir tanesidir, eğer doğru piyano kursunu tercih ederseniz piyano çalmak ve piyano çalmayı öğrenmek zor değil aksine eğlenceli bir süreçtir.

Piyano kurslarının fiyatları ne kadar?
Piyano kurslarımız, sınıf piyano dersleri ve bireysel özel piyano dersleri olarak 2’ye ayrılmaktadır. Piyano kurslarımızın aylık ücretlerini öğrenmek için piyano kursumuza telefonla ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Piyano çalmak için yetenek gerekli mi?
Piyano çalmak için %30 yetenek %70 de istek ve düzenli çalışma gereklidir. Daha açık bir cevap vermek gerekirse yolda ritm kaçırmadan yürüyebilen herkes piyanoyla istediği şarkıları çalabilecek yeteneğe sahiptir. Başkalarını dinleyip, yeteneğin yok, beceremezsin, yaşın geçti gibi şeylere kanmamalı ve kendiniz deneyip görmelisiniz.

Piyanom olmadan da piyano derslerine başlayabilir miyim?
Evet piyano sahibi olmadan da piyano kursu almaya başlayabilirsiniz, piyano kursumuzda bulunan piyanoları günün istediğiniz saati gelip tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Piyano çalmak istediğinizden gerçekten emin olduğunuzda da bir piyano satın alma konusunda piyano eğitmenlerimizden destek alabilirsiniz.

Piyano yerine orgla çalışsam olur mu?
Piyano fiyatları günümüzde hemen hemen 600 dolardan başlamaktadır, piyanonun kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır fakat başlangıçta piyano çalma konusunda kendinizden emin değilseniz emin olana ve bütçenizi hazırlayana kadar 150 dolar civarındaki orgları ( tuşeli orgları tercih etmeniz daha iyi olacaktır ) satın alıp evde de piyano çalışması yapabilirsiniz.

Piyano çalmak için yaş sınırı kaçtır?
Piyano çalmak için bir yaş sınırı bulunmamaktadır, 85 yaşında olup müzik eğitimlerimize katılan ve başarı sağlayan öğrencilerimiz vardır.

Piyano çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
Temel piyano eğitimi 3 ayda tamamlanmaktadır, ilerleyen kurlarda da süre değişmektedir fakat 3 ay gibi bir sürede piyano ile şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz. Bu süreyi hızlandırmak ise sizin elinizdedir.

Piyano kursuna başlamadan önce randevu alarak ücretsiz piyano deneme derslerimize gelebilirsiniz.
Piyano Kursu İzmir yazımızın buradan sonraki kısmında piyanonun genel yapısından, piyano kursumuz hakkında bilgiden, piyano tarihinden ve piyanoya dair ipuçlarından bahsedilmektedir. 

Piyano çalmaya karar verdiniz ve ilk iş internette piyano kursu izmir bornova  diye arattınız, karşınıza Art’n More sanat akademisi çıktı, o halde piyano dersleri için doğru yerdesiniz!

Ayrıca piyano kursları için sadece İzmir’den değil, Manisa’dan da “piyano kursu manisa” aramalarıyla bize ulaşan bir çok piyano öğrenmeye hevesli öğrencimiz bulunmaktadır, ulaşımımızın kolay olması ve piyano konusundaki özel piyano ders programımız sayesinde çok tercih edilen bir piyano kursu olduğumuzu söyleyebiliriz.

Piyano gerek sesi gerek görünümüyle olsun müzik aletleri arasında en elit duranlardan biri diyebiliriz.  Yerine göre hırçın yerine göre narin melodilerin yükseldiği, ismi saygıyla anılan bir çok müzisyenin tercih ettiği bir müzik aletidir.

Eski dönemlerde bile avrupada piyano eğitimi önemli bir yere sahiptir. Piyanonun değeri günümüzde  de giderek daha da artmaktadır. Hem zekayı ve çok yönlü düşünmeyi güçlendiren bir müzik aleti olmasıyla hem de kişisel gelişime sağladığı katkısıyla tercih sebebi olması kaçınılmazdır.

Ben de piyano kursu alabilir miyim, bu zor bir eğitim mi?

Piyano, yüzyıllardır en temel müzik aletlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Piyano alanında belirli bir seviyeye gelmiş her piyanistin de söylediği gibi bu enstrümanı öğrenme süreci disiplinli ve uzun bir sürectir. Sürekli olarak seviyenizin gerektirdiği egzersizleri yapmak size çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

Piyano enstrümanının ses aralığının geniş olması öğrenci için daha renkli bir dünya ve daha keyifli bir öğrenme süreci sunar. Temel enstrüman olması dolayısıyla yeteneklerinizi daha kolaylıkla ortaya çıkarabilir ve Art n’More bünyesinde sizin için özel olarak hazırlanan program sayesinde kolaylıkla geliştirebilirsiniz.

Art n’More Sanat Merkezi’nde nasıl bir piyano eğitimi alacağım?

Art n’More Sanat Merkezi’ndeki piyano kursumuzda size verilen eğitim enstrümanın tanıtılması, genel müzik ve nota bilgisi, sağ ve sol el egzersizleri, hız ve ritm çalışmaları ve son olarak parça seçimi ve çalınması üzerinedir.

Piyano kursunda başlangıç seviyesinden itibaren uzmanlık seviyesine gelene kadar günde maksimum birkaç saatlik bir çalışma temposu sizin gelişiminizi desteklemesi açısından önemlidir. Eğer bu alanda profesyonelleşmek gibi bir düşünceniz varsa size tavsiyemiz bunu günde 3 hatta 4 saate kadar çıkarmanız olacaktır. Bu, seviyenizin gerektirdiği egzersizler için oldukça yeterli hatta size artı değerler katacak bir süredir. Piyano başında geçirdiğiniz vaktin ne kadar çabuk ve keyifli geçtiğini keşfettikçe çalışma motivasyonunuz da artacaktır.

Piyanoda ilerlemem ne kadar zaman alır?

Art n’More Sanat Merkezi bünyesindeki profesyonel ve öğrenme garantili piyano eğitimi anlayışı sayesinde, hocanızla yaptığınız size özel program doğrultusunda verilen alıştırma ve egzersizlerin tamamlanması halinde birkaç ay içerisinde rahatça parça çalabilecek seviyeye ulaşırsınız.

İstediğiniz kadar etüt yapabilme imkanını size sunan piyano kursumuz ve öğrenme garantisi verilen piyano kurslarımız sayesinde piyano çalmak artık daha kolay ve keyifli. Eğer müzik ve piyano eğitiminizi bir üst basamağa taşıyarak profesyonelliğe doğru ilerlemek istiyorsanız çalışma performansınıza bağlı olarak en kısa sürede bunu başarmanız söz konusu.

Piyano kursuna başlarken gereken herhangi bir koşul var mı? (yaş, eğitim durumu, enstrümana sahip olma vb.)

Art n’More Sanat Merkezinde piyano kursumuz için herhangi bir ön koşul bulunmamakla birlikte 4 yaşından itibaren herkes rahatlıkla bu eğitime başlayabilir. Piyano sahibi olmasanız dahi sanat merkezimiz tarafından size tahsis edilecek piyanolardan yararlanabilirsiniz.

Piyano öğretmenlerimizle birebir çalışma ve size özel oluşturulan öğrenme garantili program imkanı öğrenme sürecini sizin için en keyifli ve kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Piyano hakkında genel bilgi;

Kökenleri 1700lü yıllara dayanan piyano, tuşlarına basıldığında, sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses veren klavyeli çalgıdır.

Yapılış şekli dolayısıyla duvar(konsol) ve kuyruklu(salon,konser,grand) olarak adlandırılan türleri bulunur. İlk tuşu la ve son tuşu do olmak üzere 88 tuştan oluşmaktadır.

Piyanoya başlamak istiyorsanız daha fazla ertelemeyin, Biz ertelerken, hayat hızla geçip gider. Şimdi kendinize vakit ayırmanın tam zamanı

 

Seksen Sekiz Tuşun Büyüsü

Bartolomeo Cristofori 1771 de, İtalya’nın Floransa kentinde piyanonun en ilkel biçimini oluşturmuştur. Piyano gerek sesi, gerek insan ruhu üzerinde bıraktığı etkiler nedeniyle diğer çalgılardan apayrı bir yerdedir.

Şu zamana kadar piyano için yapılan eserler hep diğerlerinden fazla olmuştur. Çünkü piyano hâkimiyeti olan bir müzisyenin müzik ufku çok genişlemiştir. Bu nedenlerle piyano diğer çalgı aletlerinden biraz daha gösterişli ve popüler olan bir çalgı aleti olmuştur. Piyano kursu ise piyano çalmak isteyenlerin buluşma noktası olmuştur.

Piyano otuz altısı siyah, elli ikisi beyaz olmak üzere seksen sekiz tuştan oluşan klavyeli bir çalgıdır. Piyano çembalo denilen çalgı aletinin yeni ve düzenlenmiş versiyonudur. Piyano telli çalgılar grubunun tokmaklı çalgılar kategorisindedir. Yani telli bir çalgı olduğu halde mızrap, pena veya yay yardımıyla çalınmaz.

Piyanoda ayakla yönetilen pedallar bulunur. Uzatma pedalı sesin uzamasını sağlarken, surdin pedalı sesin daha az çıkmasını sağlar. Daha detaylı anlatımlar ve uygulamalı dersler kursumuzda mevcuttur.

Piyano kursu içeriği şöyledir:
Piyanonun tanımı yapılır, teknik ve mantık özellikleri anlatılır, sağ ve sol el kullanımı ve piyano hakimiyeti sağlanır, müzik notalarına ve terimlere geçilir, majör ve minör gamlar anlatılır, akort eğitimine geçilir, artık parça çalmaya hazır olan öğrenci daha sonra solfej ve armoni eğitimi de alır. Bunun sonrasında artık kendini geliştirerek ve çok çalışarak önemli ve güzel işlere imza atabilir.

Müziğe ve güzel sanatlara olan ilginiz ve sevginiz, bizim desteğimizle sizi müzikal anlamda istediğiniz hedefe taşıyabilir.

Piyano kursumuz piyano meraklılarının beklentisini sonuna kadar karşılayacaktır. Beethoven, Bach gibi geçmişten günümüze gelen piyanistlerin piyano sayesinde müziğe kattıkları piyano öğrencileri için örnek olmalıdır.