Piyano Kursu İzmir Bornova

piyano-kursu-izmir-bornova

Piyano çalmak, piyanonun başında konser verirken yüzlerce kişinin alkışlaması belki de birçok kişinin hayallerini süslemiştir. İşte bu hayaller için ilk adımı atmak için en doğru adres T.C MEB Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu

Piyano kursuna dair aklınıza takılan soruları aşağıda cevaplıyoruz, yazımızı sonuna kadar okumanızı kesinlikle öneriyoruz.

Piyano Kursu İzmir aramasıyla piyanolarla ilgili ayrıntılı bilgiler bulacağınız “Piyano Dersi İzmir Bornova” makalemizde cevap bulabileceğiniz sorular;

– Piyano çalması zor mudur?
– Herkes piyano çalabilir mi?
– Ne kadar zamanda piyano çalmasını öğrenebilirim?
– Evimde piyano olmadan piyano kursuna başlayabilir miyim?
– Piyano fiyatları ne kadar?
– Piyano dersi ücretleri ne kadar?

  • Öğrenme garantili piyano dersleri
  • En uygun fiyata kaliteli piyano dersleri
  • Piyasadan daha uygun fiyata kaliteli enstrümanlar

 

Piyano çalmayı en doğru en kaliteli ve en iyi şekilde çalmayı öğrenmek istiyor iseniz 05070958227 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir ücretsiz deneme derslerimiz için randevu alıp bizi dershanemizde ziyaret edebilirsiniz.


Piyano öyle bir enstrümandır ki su gibi sesiyle onu dinlemek ayrı, piyanoyu çalmak ise apayrı bir dünyaya açılan kapıdır. İnsan beynini sürekli zorlayarak sınırlarını arttıran, başka bir enstrüman olmadan sadece tek başına bile harikalar yaratan inanılmaz bir enstrüman olan ilk adımı atmak için hiçbir yaşın geç olmadığı her büyük müzisyenin sevgilisi olan mükemmel ötesi eşlikler yapılabilen diğer enstrümanlar gibi alıp her yere gidemediğiniz sadece onun ayağına gittiğinizde onunla sohbet edebildiğiniz, tarifi anlatmakla bitemeyecek bir enstrümandır piyano.


Piyano çalmak için hiçbir yaş ne geç ne de erkendir. İlk adımı atmak için geç kaldım ya da henüz erken diye düşünmeyin.

Müzik Kursumuzdan Piyano Dersleri

Sanat merkezimizde piyano derslerimiz kişiye özel birebir dersler ile alanında uzman eğitmenlerimiz ile gerçekleştirilir. Her hangi bir yaş aralığı ile sınırlandırılmayan derslerimiz hem yetişkinler hem de çocuklar için yapılmaktadır. Tamamı piyano alanında uzman eğitmenlerimizce öğrencilerimize özel olarak hazırladığımız piyano kursu programımız ile kısa süre içerisinde büyük başarılara ulaşıyoruz.


Piyano Çalmanın İnsan Üzerindeki Faydaları

Piyano erken yaşlarda bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimin dönemde bu gelişimlere büyük katkı sağlayan bir enstrümandır. Bu sadece enstrümana başlamak için küçük yaşlarda olması gerektiği anlamına gelmez. Müziğin ve piyanonun yaşı yoktur Günlük hayatın monotonluğundan sıkıcılığından uzaklaşmak hayatı daha renkli kılmak için terapi niteliğinde derslerimiz ile hayatınızı renk katın.Ayrıca piyanonun zeka gelişiminde büyük rolü vardır.Bu konu hakkındaki yazımızı okumak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

Piyano ve Zeka İlişkisi


Piyano Tarihi

Piyano kökeni çok eskilere dayanan ve klavsen adlı enstrümanın geliştirilişi olarak bilinen telli ve tuşlu bir enstrümandır.  Piyano üretim şekli ve yapısı olarak iki ana tipe sahiptir. Bu modeller

  • Duvar Tipi(dik)
  • Salon Tipi(kuyruklu)

Olarak adlandırılır.

Günümüzde bunlara ek olarak elektronik piyano oldukça yaygınlaşmıştır.

Piyano ilk üretildiği zamanlarda “Piyano forte”olarak adlandırılmıştır ve bu terim İtalyanca “hafif ve güçlü” anlamına gelmekteydi. Daha sonralarda kısaca piyano denilmeye başlanmıştır.  Piyano ve klavsen arasındaki farklardan biri tuşlara uygulanan güç aynı oranda çıkan sesi etkiler. Piyano,  1700’lü yıllarda Bartolomeo CRISTOFORI tarafından Floransa’da yapılmıştır.


Piyano Kursu Programı

Kurslarımızda ders programı, kişiye özel olarak, arzuları ve beklentileri dikkate alınarak yapılmaktadır.
Piyano teknikleri, gam egzersizleri, arpej çalışmaları ve akor kurumları üzerine çalışmalar yapılmakta ve temel müzik bilgisi, temel nota bilgisi, temel armoni bilgisi eğitimi verilmektedir. Kişinin isteği ve zevkleri doğrultusunda Klasik, Jazz, Popüler müzik tarzlarında repertuvar hazırlanmaktadır.


Piyano Kursu Gün ve Saatleri

Piyano eğitimimizde zaman dilimi siz öğrencilerimizin uygun gün ve saatlerini dikkate alınarak belirlenmektedir. Kursumuzun eğitim verme saatleri 09.00-23.00 arasıdır. Esnek çalışma saatlerimiz öğrencilerin ve çalışanların zaman sıkıntısı çekmeden piyano eğitimi alabilmelerinde kolaylık sağlamaktadır. Kursumuz haftanın 7 günü eğitim vermektedir.


İzmir’de Piyano Kursuyla İlgili Sık Sorulan Sorular

Piyano Çalmayı Ne Zaman Öğrenebilirim?

Piyanoya olan ilginiz ve yeteneğiniz, piyano çalışmaya ayırdığınız zamana göre değişkenlik göstermektedir. Ama 2 ay sonunda piyano parçaları çalmaya bailayabilirsiniz.


Evde Piyanom Yok Ne Yapabilirim?

İstediğiniz gün ve saatlerde kursumuza gelerek buradaki piyanolardan yararlanabilir çalışmalar yapabilirsiniz.

Piyanoya başlamak için yaş sınırı bulunmakta mı?
Piyano eğitimine başlamak için en uygun ve erken yaş 5 yaştır. Piyano eğitimi öğrencinin ilgisi ve isteğiyle alakalıdır. Erken yaşlarda odaklanma sorunu yaşayacağı için, Piyano derslerine gelen öğrencilerin kendi isteğiyle severek derslere katılması ve ailesinin desteğiyle çalışmalarına özen göstermelidir.


Piyanoya Başlamak İçin Geç mi Kaldım?

Piyano eğitimi almak için ve piyano çalmayı öğrenmek için hiçbir yaş geç değildir. Düzgün ve doğru bir eğitimle piyano çalmanın yaş sınırı yoktur. 80 yaşında olsanız bile piyano eğitimi alabilirsiniz. Gerekli olan tek şey, istekli ve kararlı olmanız!


Kursunuzda ödeme şekliniz nasıldır ve ne kadardır?

Kursumuzda ödemelerimiz derslere başladığınız ilk günde nakit olarak alınır ve takip dosyanıza işlenir. Her ders günü dersi yaptığınıza dair imzanızı atarken ödeme takibinizi de rahatlıkile yapabilirsiniz. Ödeme ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için 0507 095 82 27 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir ya da sanat merkezimize gelerek bizi yerimizde ziyaret edebilirsiniz.


 Piyanonun Büyülü Adresine Katılmak İçin En Doğru Adres

 

T.C.MEB Özel Fırat Cantekin Müzik Kursu Sanat MerkeziPiyano Kursu İzmir

Piyano dersi almak istiyorsunuz fakat aklınız karışık, acaba çocuğum için uygun piyano kursu İzmir nereden bulabilirim, kendim için piyano dersi alabilmek için geç mi kaldım, ücretler ne kadar, piyano fiyatları pahalı mı, piyanoyla şarkıları ne zaman çalmaya başlayabilirim gibi şeyler düşünüyorsanız bu yazımızda bu soruların hepsinin cevabını bulabilirsiniz. Piyano kursumuzu diğer piyano kurslarından ayıran en büyük fark piyanoyu öğreneceğinize dair garanti vermemiz, size kesinlikle piyano çalmayı öğretiyoruz ve piyanoyla sevdiğiniz şarkıları çalmanızı sağlıyoruz.


Piyano Çalmanın Çocuk Gelişimine Etkisi

Piyanonun çocuk gelişiminde oldukça büyük rolü vardır.Gelişimdeki etkisi bu konunun başlığına tıklayarak ayrıntılı bir şekilde okuyabilirsiniz.


Piyano öncelikle sağ ve sol beyin loblarını çalıştırabilen iyi bir müzik aletidir.
Piyano matematiksel zekayı iyi yönde geliştirmektedir.
Eğer küçük yaşta başlanırsa parmak kasları piyanoya göre gelişir ve şekillenir.
Pedegoglar dikkat dağınıklığı bulunan çocuklar için piyano çalmayı tavsiye etmektedir.
Piyanoda en temel müzik aletidir.
Müziğe başlangıç için genelleme yaparsak tercihi yüksek orandadır.Çünkü piyanoda notalar basit şekilde öğrenilmektedir.
Piyano eğitiminden sonra diğer enstrümanlarda çok zorluk yaşanmaz.
Yaşı ileri kişiler ve alzaimer riski taşıyan insanlar için piyano çalmak bu riski azaltır.
Piyano çalmaya her yaşta başlanabilir, yaş sınırlaması yoktur.
Piyano eğitimi almak için piyano sahibi olma zorunluluğu yoktur.

Piyano çalmak zor mudur?
Piyano en temel müzik aletlerinden bir tanesidir, eğer doğru piyano kursunu tercih ederseniz piyano çalmak ve piyano çalmayı öğrenmek zor değil aksine eğlenceli bir süreçtir.

Piyano kurslarının fiyatları ne kadar?
Piyano kurslarımız, sınıf piyano dersleri ve bireysel özel piyano dersleri olarak 2’ye ayrılmaktadır. Piyano kurslarımızın aylık ücretlerini öğrenmek için piyano kursumuza telefonla ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Piyano çalmak için yetenek gerekli mi?
Piyano çalmak için %30 yetenek %70 de istek ve düzenli çalışma gereklidir. Daha açık bir cevap vermek gerekirse yolda ritm kaçırmadan yürüyebilen herkes piyanoyla istediği şarkıları çalabilecek yeteneğe sahiptir. Başkalarını dinleyip, yeteneğin yok, beceremezsin, yaşın geçti gibi şeylere kanmamalı ve kendiniz deneyip görmelisiniz.

Piyanom olmadan da piyano derslerine başlayabilir miyim?
Evet piyano sahibi olmadan da piyano kursu almaya başlayabilirsiniz, piyano kursumuzda bulunan piyanoları günün istediğiniz saati gelip tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Piyano çalmak istediğinizden gerçekten emin olduğunuzda da bir piyano satın alma konusunda piyano eğitmenlerimizden destek alabilirsiniz.

Piyano yerine orgla çalışsam olur mu?
Piyano fiyatları günümüzde hemen hemen 600 dolardan başlamaktadır, piyanonun kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır fakat başlangıçta piyano çalma konusunda kendinizden emin değilseniz emin olana ve bütçenizi hazırlayana kadar 150 dolar civarındaki orgları ( tuşeli orgları tercih etmeniz daha iyi olacaktır ) satın alıp evde de piyano çalışması yapabilirsiniz.

Piyano çalmak için yaş sınırı kaçtır?
Piyano çalmak için bir yaş sınırı bulunmamaktadır, 85 yaşında olup müzik eğitimlerimize katılan ve başarı sağlayan öğrencilerimiz vardır.

Piyano çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
Temel piyano eğitimi 3 ayda tamamlanmaktadır, ilerleyen kurlarda da süre değişmektedir fakat 3 ay gibi bir sürede piyano ile şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz. Bu süreyi hızlandırmak ise sizin elinizdedir.

Piyano kursuna başlamadan önce randevu alarak ücretsiz piyano deneme derslerimize gelebilirsiniz.
Piyano Kursu İzmir yazımızın buradan sonraki kısmında piyanonun genel yapısından, piyano kursumuz hakkında bilgiden, piyano tarihinden ve piyanoya dair ipuçlarından bahsedilmektedir. 

Piyano çalmaya karar verdiniz ve ilk iş internette piyano kursu izmir bornova  diye arattınız, karşınıza Art’n More sanat akademisi çıktı, o halde piyano dersleri için doğru yerdesiniz!

Ayrıca piyano kursları için sadece İzmir’den değil, Manisa’dan da “piyano kursu manisa” aramalarıyla bize ulaşan bir çok piyano öğrenmeye hevesli öğrencimiz bulunmaktadır, ulaşımımızın kolay olması ve piyano konusundaki özel piyano ders programımız sayesinde çok tercih edilen bir piyano kursu olduğumuzu söyleyebiliriz.

Piyano gerek sesi gerek görünümüyle olsun müzik aletleri arasında en elit duranlardan biri diyebiliriz.  Yerine göre hırçın yerine göre narin melodilerin yükseldiği, ismi saygıyla anılan bir çok müzisyenin tercih ettiği bir müzik aletidir.

Eski dönemlerde bile avrupada piyano eğitimi önemli bir yere sahiptir. Piyanonun değeri günümüzde  de giderek daha da artmaktadır. Hem zekayı ve çok yönlü düşünmeyi güçlendiren bir müzik aleti olmasıyla hem de kişisel gelişime sağladığı katkısıyla tercih sebebi olması kaçınılmazdır.

Ben de piyano kursu alabilir miyim, bu zor bir eğitim mi?

Piyano, yüzyıllardır en temel müzik aletlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Piyano alanında belirli bir seviyeye gelmiş her piyanistin de söylediği gibi bu enstrümanı öğrenme süreci disiplinli ve uzun bir sürectir. Sürekli olarak seviyenizin gerektirdiği egzersizleri yapmak size çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

Piyano enstrümanının ses aralığının geniş olması öğrenci için daha renkli bir dünya ve daha keyifli bir öğrenme süreci sunar. Temel enstrüman olması dolayısıyla yeteneklerinizi daha kolaylıkla ortaya çıkarabilir ve Art n’More bünyesinde sizin için özel olarak hazırlanan program sayesinde kolaylıkla geliştirebilirsiniz.

Nasıl bir piyano eğitimi alacağım?

Piyano kursumuzda size verilen eğitim enstrümanın tanıtılması, genel müzik ve nota bilgisi, sağ ve sol el egzersizleri, hız ve ritm çalışmaları ve son olarak parça seçimi ve çalınması üzerinedir.

Piyano kursunda başlangıç seviyesinden itibaren uzmanlık seviyesine gelene kadar günde maksimum birkaç saatlik bir çalışma temposu sizin gelişiminizi desteklemesi açısından önemlidir. Eğer bu alanda profesyonelleşmek gibi bir düşünceniz varsa size tavsiyemiz bunu günde 3 hatta 4 saate kadar çıkarmanız olacaktır. Bu, seviyenizin gerektirdiği egzersizler için oldukça yeterli hatta size artı değerler katacak bir süredir. Piyano başında geçirdiğiniz vaktin ne kadar çabuk ve keyifli geçtiğini keşfettikçe çalışma motivasyonunuz da artacaktır.

Piyanoda ilerlemem ne kadar zaman alır?

Art n’More Sanat Merkezi bünyesindeki profesyonel ve öğrenme garantili piyano eğitimi anlayışı sayesinde, hocanızla yaptığınız size özel program doğrultusunda verilen alıştırma ve egzersizlerin tamamlanması halinde birkaç ay içerisinde rahatça parça çalabilecek seviyeye ulaşırsınız.

İstediğiniz kadar etüt yapabilme imkanını size sunan piyano kursumuz ve öğrenme garantisi verilen piyano kurslarımız sayesinde piyano çalmak artık daha kolay ve keyifli. Eğer müzik ve piyano eğitiminizi bir üst basamağa taşıyarak profesyonelliğe doğru ilerlemek istiyorsanız çalışma performansınıza bağlı olarak en kısa sürede bunu başarmanız söz konusu.

Piyano kursuna başlarken gereken herhangi bir koşul var mı? (yaş, eğitim durumu, enstrümana sahip olma vb.)

Art n’More Sanat Merkezinde piyano kursumuz için herhangi bir ön koşul bulunmamakla birlikte 4 yaşından itibaren herkes rahatlıkla bu eğitime başlayabilir. Piyano sahibi olmasanız dahi sanat merkezimiz tarafından size tahsis edilecek piyanolardan yararlanabilirsiniz.

Piyano öğretmenlerimizle birebir çalışma ve size özel oluşturulan öğrenme garantili program imkanı öğrenme sürecini sizin için en keyifli ve kolay hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Piyano hakkında genel bilgi;

Kökenleri 1700lü yıllara dayanan piyano, tuşlarına basıldığında, sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses veren klavyeli çalgıdır.

Yapılış şekli dolayısıyla duvar(konsol) ve kuyruklu(salon,konser,grand) olarak adlandırılan türleri bulunur. İlk tuşu la ve son tuşu do olmak üzere 88 tuştan oluşmaktadır.

Piyanonun Oluşumu ve Ses Üretimi

Piyanoya başlamak istiyorsanız daha fazla ertelemeyin, Biz ertelerken, hayat hızla geçip gider. Şimdi kendinize vakit ayırmanın tam zamanı.

 

Seksen Sekiz Tuşun Büyüsü

Bartolomeo Cristofori 1771 de, İtalya’nın Floransa kentinde piyanonun en ilkel biçimini oluşturmuştur. Piyano gerek sesi, gerek insan ruhu üzerinde bıraktığı etkiler nedeniyle diğer çalgılardan apayrı bir yerdedir.

Şu zamana kadar piyano için yapılan eserler hep diğerlerinden fazla olmuştur. Çünkü piyano hâkimiyeti olan bir müzisyenin müzik ufku çok genişlemiştir. Bu nedenlerle piyano diğer çalgı aletlerinden biraz daha gösterişli ve popüler olan bir çalgı aleti olmuştur. Piyano kursu ise piyano çalmak isteyenlerin buluşma noktası olmuştur.

Piyano otuz altısı siyah, elli ikisi beyaz olmak üzere seksen sekiz tuştan oluşan klavyeli bir çalgıdır. Piyano çembalo denilen çalgı aletinin yeni ve düzenlenmiş versiyonudur. Piyano telli çalgılar grubunun tokmaklı çalgılar kategorisindedir. Yani telli bir çalgı olduğu halde mızrap, pena veya yay yardımıyla çalınmaz.

Piyanoda ayakla yönetilen pedallar bulunur. Uzatma pedalı sesin uzamasını sağlarken, surdin pedalı sesin daha az çıkmasını sağlar. Daha detaylı anlatımlar ve uygulamalı dersler kursumuzda mevcuttur.

Piyano kursu içeriği şöyledir:
Piyanonun tanımı yapılır, teknik ve mantık özellikleri anlatılır, sağ ve sol el kullanımı ve piyano hakimiyeti sağlanır, müzik notalarına ve terimlere geçilir, majör ve minör gamlar anlatılır, akort eğitimine geçilir, artık parça çalmaya hazır olan öğrenci daha sonra solfej ve armoni eğitimi de alır. Bunun sonrasında artık kendini geliştirerek ve çok çalışarak önemli ve güzel işlere imza atabilir.

Müziğe ve güzel sanatlara olan ilginiz ve sevginiz, bizim desteğimizle sizi müzikal anlamda istediğiniz hedefe taşıyabilir.Piyano Hakkında İlginç Bilgiler yazımızı okumak için tıklayın.


Piyano Notaları

İnternet üzerinde yapmış olduğunuz piano notes,piyano notaları,piano pdf gibi nota arayışlarınızda sizlere ücretsiz yardımcı olmak için lütfen notaları bizden mail aracılığıyla isteyiniz.Özellikle Carl Czerny, 

Frederich Kuhlau, Muzio Clementi, J.S.Bach gibi bir çok bestecinin metrodları ve eserleri elimizde mevcuttur.


Piyanonun Akordu Nasıl Yapılır?

Oldukça nitelikli ve bilgi gerektiren bir konudur. Akord işlemini kendinizde yapabilirsiniz ancak hiç bir zaman bir piyano akordçusunun yaptığı gibi güzel olmayacaktır. Piyano akordu hakkındaki geniş çaplı yazımızı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Piyanonun Akordu Nasıl Yapılır?


Piyanoda Parmak Ekolleri

Piyano’da parmak ekolleri oldukça geniş bir konudur.Ekol çalışmak teknik ve düzen ister.Bu konu hakkındaki açıklayıcı ve geniş yazımızı okumak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Piyano’da Parmak Ekolleri


Piyano kursumuz piyano meraklılarının beklentisini sonuna kadar karşılayacaktır. Beethoven, Bach gibi geçmişten günümüze gelen piyanistlerin piyano sayesinde müziğe kattıkları piyano öğrencileri için örnek olmalıdır.

 Piyano Kursunuza Nasıl Gelebilirim?

Piyano kursumuz İzmir’in en merkezi yeri olan Bornovadadır. İzmir’in her bölgesinden Buca, Karabağlar, Karşıyaka, Yeşilyurt, Güzelyalı, Konak, Alsancak, Narlıdere, Balçova, Hatay, Gaziemir gibi yerkerden rahatlıkla metro otobüs ve minibüs sayesinde ulaşım sağlayabilirsiniz.